Zamknięcie serwisu
Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj
autor: kefirhero | napisano 11 kwietnia 2011 o 1:10
czytano 32334 razy | średnia ocen: 5.29

Pamiętnik Achillesa

Pamiętnik Achillesa

1.03 roku 732 ery Żelaza
Dzisiejszego dnia zjawiła się moja matka przerywając mój poranny trening .Kazała mi się przebrać za  kobietę ja wielki niepokonany wojownik przebrany  za niewiastę. Z początku myślałem że to żart,ale ma boska matka  nalegała mówiąc ze to dla mojego dobra zgodziłem się gdy wspomniała abym udał się na dwór króla Likomedesa i ukrył się wśród jego córek .

3.03 roku 732 ery Żelaza
Coraz bardziej mi się tu podoba ,córki króla są piękne jak sama Afrodyta szkoda że matka kazała mi udawać kobietę  i nie ujawniać się nikomu.Na dworze szeptają że Trojański książę porwał żonę króla Sparty cóż to za spartanin który nie potrafi dopilnować swojej żony.

4.03 roku 732 ery Żelaza
Dzisiaj na dwór przybył kupiec wszystkie kobiety pobiegły do niego gdy tylko rozłożył swój kram.

5.03  roku 732 ery Żelaza
Kupiec który przybył do królestwa okazał się być posłańcem Agamemnona nazywa się Odyseusz i jest królem Itaki .Mądry z niego człowiek dałem się nabrać i na chwile zapominałem o słowach matki ,aby się nie ujawniać ,gdy Odyseusz wyciągną ten piękny miecz .Wówczas zdradziła mię moja głupota gdy podszedłem go zobaczyć a on mię rozpoznał.Odyseusz został wysłany tutaj aby mię odnaleźć  i poinformować o zbliżającej się wojnie z Troją.Nie dziwie się każdy grek chciał by walczyć u mojego boku.Weście okryje się chwałą.

9.03 roku 732 ery Żelaza
Zebrałem swych mirmidonów są gotowi do walki .Długo zastanawiałem się nad wzięciem Patroklesa na wojnę ale myślę że chłopak da sobie radę w końcu sam go szkoliłem a trojanie nie maja szans w starciu z armia greków oraz potęgą mirmidonów.

9.04 roku 732 ery Żelaza
Mijają tygodnie a my czekamy na najmniejszy podmuch wiatru aby wypłynąć .Wróżbici mówią ze to bogini Artemida domaga się ofiary z córki Agamemnona.Zawsze powiadałem ze ci wróżbici to głupcy .

11.04 roku 732 ery Żelaza
Agamemnon przestraszył się gniewu bogów i posłał po swoją córkę.

15.04 roku 732 ery Żelaza
Gdy jeden z wróżbitów miał już złożyć ofiarę z córki Agamemnona ukazał się sama Artemida i wskazała  łanie która mieliśmy złożyć w ofierze zamiast córki króla a dziewczynę zabrała ze sobą aby była kapłanka w jej świątyni .Mówią że królewna przybyła tutaj bo ktoś powiedział jej że chce się z nią ożenić.

16.04 roku 732 ery Żelaza
Weście bogowie są przychylni wiatr wieje a my możemy rosząc na wojnę.

18.04 roku 732 ery Żelaza
Woda i woda a celu podroży nie widać .

20.04 roku 732 ery Żelaza
Weście dobiliśmy do brzegu Agamemnon wysłał do Troi Odyseusza i Menelaosa aby zażądali wydania Heleny.

21.04 roku 732 ery Żelaza
Trojanie odmówili ruszamy do ataku wreszcie przekonam się czy ten cały Hektor to taki wielki wojownik .Niech tylko spróbuje mię zaatakować a nadzieje się na moja włócznie.

25.04 roku 732 ery Żelaza
Gdyby nie te trojańskie mury już dawno wygrali byśmy ta wojnę .Ajaks powiada że Hektor mię się boi to by wyjaśniało dlaczego jeszcze nie wyszedł mi na spotkanie.Nie wiem czemu martwiłem się o Patroklesa zabił już tylu że w Hadesie  braknie miejsca.Nawet Agamemnon  i jego brat Menelaos ku mojemu zdziwieniu radzą sobie w bitwie.

2.05 roku 734 ery Żelaza
Priama wspierają wojska z odległych krain.

3.01 roku 736 ery Żelaza
Wojna niema końca raz bogowie są po naszej stronie a raz po stronie naszych wrogów. Czasami myślę gdyby nie ja i moi mirmidoni to już dawno Agamemnon stracił by poparcie a grecy wrócili by do domu.

6.07 roku 739 ery Żelaza
Bogów znudziło oglądanie tej wojny sami zaczęli w niej uczestniczyć lecz nie wszyscy są po naszej stronie.

26.10 roku 741 ery Żelaza
W obozie wybuchła zaraza a ja zyskałem niewolnice ma na imię Bryzeida .Od tej pory nie spójże na żadna inna kobietę jest ona wysoka i ma piękne długie ciemne włosy.

28.10 roku 741 ery Żelaza
Agamemnon zabrał Bryzeidę krzycząc ze to prze ze mię Apollin zesłał zarazę na obóz.Wygnałem go mówiąc ze dopóki Trojanie nie podejdą pod mój namiot ani ja ani żaden z ze mną przybyłych nie będzie walczył.

03.11 roku 741 ery Żelaza
Agamemnon śmie przychodzić  do mię i obiecywać góry złota abym tylko zaczął walczyć .Zeus jest mi przychylny  stoi po stronie Trojan. Niepokojące jest to że od kilku dni nie widziałem Patrokles.

4.11 roku 741 ery Żelaza
Dzisiaj  przynieśli ciało Patroklesa mówiąc że zabił go Hektor myśląc że to ja .Matka przybyła z piękna zbroja zrobioną przez Hefajstosa .Jutro stanę z Hektorem do walki ,niech bogowie nie stają mi na drodze bo i oni posmakują mojego ostrza .

05.11 roku 741 ery Żelaza
Rankiem zabiłem Trojańskiego księcia ugodziłem go mieczem w miejsce gdzie kości łączą szyje z ramionami był to cios śmiertelny.Przyczepiłem go do mojego rydwanu po czym odjechałem wlokąc jego martwe ciało ,usłyszałem płaczących trojan .Wieczorem zjawił się w mym namiocie król Priam błagając mię abym oddał ciało jego syna.Wtedy złość ustał kazałem umyć i namaścić zwłoki Hektora wziąłem jego ciało i odniosłem na wóz Priama.

18.11 roku 741 era Żelaza
Dwanaście dni trwała uroczystości pogrzebowe ,w tym czasie trwał pokój.Lecz nadszedł koniec trojan sama walka nie sprawi mi już radości gdy u mojego boku nie walczy już mój najlepszy przyjaciel Patrokles.

...........

"miał żyć długo i szczęśliwie, lecz umrzeć zapomniany, lub też umrzeć młodo, zdobywając chwałę"
komentarze (1) | napisz komentarz
nie musisz się rejestrować!
Odyseja
© Archeos.pl | O serwisie | Kontakt |
Zamknięcie serwisu Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj