Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Połączone Zdarzenia

• Tesmoforie: 10.10.2000 - 16.10.2000

Autor Wątek: Tesmoforie  (Przeczytany 4821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
Tesmoforie
« dnia: 02.08.2008, 20:46:51 »
Greckie święto ku czci bogini Demeter, obchodzone od 10 do 17 października. Wśród matek organizowano konkurs na najładniejsze niemowlę, połączony z nagradzaniem szczęśliwych wybranek.

Pitagoras23

• Gość
Odp: Tesmoforie
« Odpowiedź #1 dnia: 02.08.2008, 22:44:59 »
Okropnie dziwna nazwa. Ja jedyne co znam, to święto w mieście Eleusis.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
« Odpowiedź #2 dnia: 03.08.2008, 01:17:09 »
Ja też kojarzę tylko misteria eleuzyńskie.

Crash

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 03.08.2008, 01:24:48 »
Ja tym bardziej nie kojarzę. W Wikipedii niby jest. Misteria były obchodzone a Eleusis, a Tesmoforie w Atenach.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 03.08.2008, 09:01:34 »
Mimo wszystko te w Eleusis były bardziej znane, gdyż Ateny były poświęcone Atenie, więc może dlatego.

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest cztery odjac trzy (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem