Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!
Dlaczego tu jest reklama?

Autor Wątek: Momos  (Przeczytany 7397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Geruzja

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
  • Najlepsza z najlepszych
Momos
« dnia: 04.11.2013, 17:08:44 »
Jeśli chodzi o Momosa, to w Internecie znalazłam tylko tyle na jego temat:
Momos (gr. Μῶμος Mō̂mos, łac. Momus, Querella) – w mitologii greckiej oraz mitologii rzymskiej syn Nocy, bóg żartów, kpin, drwin, a także niezasłużonej krytyki. Z powodu ciągłego wyśmiewania i krytykowania innych bogów, został wygnany z Olimpu.
W sztuce przedstawiany zwykle jako starzec z maską w jednej ręce i laską błazna w drugiej.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na jego temat?  ;D  ;D

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
Odp: Momos
« Odpowiedź #1 dnia: 04.11.2013, 22:20:18 »
Niestaty nie wiem nic więcej na ten temat, ale mam pytanie - czy "laska błazna" to jakiś związek frazeologiczny? Wcześniej się z czymś takim nie spotkałem.

Offline Geruzja

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
  • Najlepsza z najlepszych
« Odpowiedź #2 dnia: 05.11.2013, 19:02:19 »
Nie, z tego co wiem "laska błazna" nie jest związkiem frazeologicznym. Laską błazna nazywamy po prostu kaduceusz  :)

Offline netta56

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #3 dnia: 13.05.2018, 16:29:33 »
Ja też nic nie słyszałam o nim.

Offline laura44

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #4 dnia: 14.05.2018, 19:35:21 »
Trzeba byłoby zapytać o to specjalistę od mitologii greckiej, a ciekawe gdzie takiego znaleźć?  ::)

Offline kimon

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #5 dnia: 07.06.2018, 13:26:25 »
Zapewne na jakimś zagranicznym uniwersytecie :D

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac szesc(napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest dwanascie odjac dziesiec (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem