Zamknięcie serwisu
Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj

Wyślij odpowiedź

Nazwa:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:

Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Najdluzsza rzeka Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Najdluzsza rzeka Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac trzy (napisz malymi literami):
Napisz literami ile to jest szesc odjac cztery (napisz malymi literami):

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 11.02.2009, 21:09:14 »

Zawsze można powiedzieć, że się zestarzał, a w genach miał urodę. ;D
Wysłany przez: Pitagoras
« dnia: 11.02.2009, 21:03:40 »

Ale patrząc na to z biologicznego punktu widzenia jest to niemożliwe, ale wiem- bogowie- im wolno wszystko. :D
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 11.02.2009, 21:02:30 »

Uranos kiedyś był piękny, a mianowicie na początku. Jakiś pierwiastek jego piękności pozostał w nim głęboko, i ujawnił się potem w postaci Afrodyty.
Wysłany przez: Pitagoras
« dnia: 11.02.2009, 20:58:19 »

Dowiadując się takich rzeczy, należy powiedzieć, że narodziny Afrodyty to sprzeczność wobec tego, co tyczyło się wyglądu Uranosa. On brzydki jak noc, a ona piękna.
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 11.02.2009, 20:28:25 »

Rodzice: Gaja
Rodzeństwo: Tartaros
Potomkowie: Cyklopi, Sturęcy, Tytani, Afrodyta
Małżonkowie: Gaja
obraz nr 1 ##
Żywot Uranosa zaczął się w momencie, gdy Gaja, pierwsza wyłoniona z Chaosu, zrodziła sama z siebie - z własnej woli - dwóch braci. Pierwszy był uosobieniem świetlistego nieba, a drugi mrocznych otchłani. Pierwszy otrzymał od Gai imię Uranos i został jej partnerem, a drugi - Tartaros, zmuszony był na wieki skrywać się przed jej obliczem. Uranos miał być wówczas piękny i młody, jak na młodego boga przystało. Wkrótce jednak miały przyjść gorsze czasy.

Jak na małżonka przystało, Uranos zaczął współżyć z Gają, de facto własną matką. Z tego związku nie mogło się narodzić nic dobrego - najpierw Gaja wydała z siebie trzech jednookich bogów, którymi Uranos strasznie się brzydził. Gdy zaczęli dorastać, okazywali także oznaki dzikości i brutalności wobec zwierząt, które w międzyczasie zasiedliły młodą ziemię. W końcu, ojciec postanowił pozbyć się swoich szpetnych dzieci i wtrącił je w podziemne czeluście swego szpetnego brata. Gaja miała mu to za złe, ale po latach pogodziła się z synem-mężem i znów spłodziła trójkę dzieci. Tym razem były one jeszcze brzydsze i posiadały pięćdziesiąt par rąk. Na dorastanie tych Uranos nawet nie czekał i od razu wtrącił ich do Tartaru. Aby się upewnić, że żadno z nich stamtąd nie wyjdzie, z czarnej magii czystej otchłani stworzył stwora tak ohydnego, że ludzkie oko nie byłoby w stanie go zdzierżyć - Kampe (jej szczegółowy opis można znaleźć w artykułach o Cyklopach i Sturękich). Spokojny o swój los, wrócił do żony-matki, nieświadom że każdy okrutny akt wobec dzieci powoli go oszpecał.

Po kolejnych latach Gaja zaczęła rodzić parami kolejnych bogów, Tytanów. Wyglądali oni pozornie na zdrowych i normalnych, jednak wszyscy byli w głębi serca dzicy i nieokiełznani. Gdy zaczęła dorastać najmłodsza para Tytanów, Kronos i Rea, Uranos postanowił i ich wtrącić do Tartaru. Gdy Gaja ujrzała jak jej mąż-syn przemienił się w siwego, okrutnego starca, postanowiła zapobiec okrutnemu losowi kolejnych dzieci. Dała Kronosowi adamantowy sierp i nakłoniła go, by ten powstrzymał ojca.

Gdy nadszedł ten dzień, Uranos już miał zaatakować Kronosa i jego braci i siostry, jednak młody Tytan zamachnął się potężnie swym sierpem i zwalił ojca z nóg. Leżący na plecach Praojciec Bogów ze zgrozą przyglądał się temu, co jego syn robi - sierp nie wylądował na jego sercu, ale na jego genitaliach, które Kronos bezlitośnie odciął, by upokorzyć ojca. Ośmieszony Uranos odszedł z tronu, oddając go synowi, ale po tym czynie był pewien, że dobrze robił, strącając swe dzieci w otchłanie. Na koniec przeklął syna - "Tak jak ty mnie obaliłeś, tak i ciebie obali twoje najmłodsze dziecko, i stanie się to wiecznym przekleństwem naszego rodu... aż do dnia końca tego niewdzięcznego mi świata".

Co się potem stało z Uranosem, nie jest jasne. Z pewnością odszedł z areny dziejów mitycznych i nie brał udziału w żadnych wydarzeniach. Wiemy tylko, że jego przyrodzenie spadło nisko na ziemię, prosto w morską pianę w okolicach Cypru. Z nasieniem bogów dzieją się czasem różne, dziwne rzeczy... a nasienie Uranosa zapłodniło morską pianę. Po dziewięciu miesiącach, w muszli u wybrzeży Cypru przyszło na świat uosobienie tego, co zostało z dawnej dobroci i piękna Uranosa - bogini miłości, Afrodyta.
Zamknięcie serwisu Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj