Zamknięcie serwisu
Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj

Wyślij odpowiedź

Nazwa:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:

Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Najdluzsza rzeka Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Najdluzsza rzeka Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac trzy (napisz malymi literami):
Napisz literami ile to jest szesc odjac cztery (napisz malymi literami):

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 15.03.2009, 14:28:25 »

To w tej sytuacji, taki stan pozostałby raczej dość długo. ;)
Wysłany przez: Drizzt
« dnia: 15.03.2009, 09:53:02 »

Ale zacznijmy od tego, że Kalontas jest ostatnim mistrzem. :D Bo jak ma być wprowadzone to, to trzeba to jakoś ładnie zacząć, prawda? ;P
Wysłany przez: parszywek
« dnia: 14.03.2009, 20:59:39 »

Ostatnim zwycięzcą? Chiba ja. ;p 
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 14.03.2009, 20:54:43 »

A kto jest ostatnim mistrzem?
Wysłany przez: Drizzt
« dnia: 14.03.2009, 20:52:33 »

A może zrobimy tak:
W finale bierze udział ostatni mistrz, i osoba która stara się o ten tytuł... ;P Ale to tylko MO. ;)
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 14.03.2009, 14:42:20 »

To jednak znowu obcina mi jedną rundę z konkursu, bo dwóch uczestników jest na poziomie III Rundy.

Ja zadaję pytanie "z kosmosu" głównie po to, by wybrać prawdziwego mistrza - bo przecież o to chodzi w tym konkursie. Jak ktoś przejdzie przez moje zabójcze pytanie, następne byłyby już łatwiejsze, bo to już tylko formalność.
Wysłany przez: Petros
« dnia: 14.03.2009, 14:30:02 »

Zapomniałem o istnieniu tego wątku ;). Ja zagłosowałem za inną formułą. Proponuję zrobić podobnie jak jest w tej chwili z tym, że wygrywa ta osoba, która w danej kolejce pytań udzieliła poprawnej odpowiedzi, a przeciwnik nie. W chwili obecnej jest to trochę niesprawiedliwe, bo logiczne jest, że osoba która pierwsza zadaje pytanie wygra, bo wymyśli jakieś pytanie z kosmosu. Na chwilę obecną to Ty Kalontas bierzesz udział w finale, ale może warto zrobić tak, by uczestniczyły w nim dwie osoby, które zdobyły najwięcej punktów, czyli zamiast Ciebie drugi finalista.
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 13.03.2009, 17:55:02 »

Głosowanie kończy się jutro, a tymczasem oddano zaledwie pięć głosów. Proszę o zabranie głosu tych, których ten temat w ogóle interesuje.
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 21.02.2009, 20:41:45 »

Jeśli dla kogoś trudne jest pytanie jak "Ile prac miał Herakles" to już nic na to nie poradzę. :P
Wysłany przez: Pitagoras
« dnia: 21.02.2009, 20:24:37 »

Dla mnie nie są, ale może dla innych. Weź pod uwagę, że nie wypowiadam tego w swoim imieniu.

Dobra dam dojść do głosu innym. ;)
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 21.02.2009, 18:58:44 »

Ale przecież pytania na początku nie są trudne! :D Zobacz je sobie jeszcze raz.

O promocji porozmawiamy kiedy indziej i gdzie indziej. ;)
Wysłany przez: Pitagoras
« dnia: 21.02.2009, 17:55:04 »

Owszem w finale niech będą, ale także w innych miejscach również, bo jak pamiętasz mój konkurs pytania czasami były nieprecyzyjne, przez co było mało ludzi. Tutaj pytania są trudne, dlatego dzieje się tak samo. Tak mi się tylko wydaje, że spróbować zawsze można dać jakieś łatwiejsze, żeby ci z boku oglądający widzieli, że więcej ludzi przechodzi z rundy do rundy i że warto wziąć udział, bo stawiając się na miejscu gościa, który to ogląda widzę, że po eliminacjach przechodzi tylko 3 uczestników. Trochę za mało. Ale mówię to tylko z punktu widzenia gościa, a jako gracz całkowicie to popieram. Pomyśl nad tym.

A promocja nie ważne, że była raz. I tak wiesz, że baza nadal jest skąpa. A wykorzystując ten fakt mnie nie będzie brakowało materiałów do Maga. Więc można upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie, używając bardziej kulinarnej metafory.
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 21.02.2009, 17:43:29 »

Pytania tak trudne są tylko w samym finale... a tam już chyba mogę mieć duże wymagania, prawda? Pytania np. eliminacyjne nie są nawet w połowie tak trudne.

A poprzednia promocja miała na celu wzbogacenie bazy artykułowej Rzymu i Chin - quiz miał być tylko marchewką na kiju, żeby zaprowadzić naszego wierzchowca do celu, używając tej nieco jeździeckiej metafory.
Wysłany przez: Pitagoras
« dnia: 21.02.2009, 17:24:41 »

Dyplom już mógł być dawniej, dlatego myślę, że na to zbyt dużo ludzi nie przyciągniesz. Jeżeli chodzi o Twój drugi pomysł, to wydaje się ciekawy, ale muszę wtrącić swoje trzy grosze. Być może będę się mylił, ale opowiadanie też nie wypali, bowiem jak widzisz o mitologii tylko Ty sam dodajesz artykuły, nie licząc tych kilku moich, więc nie spodziewałbym się dużego ruchu. Nie chcę mówić dlaczego, bo wiadomo to od dawna. Poza tym tematy, jakie pewnie zaserwujesz będą pokroju pytania z Korei, więc ja na pewno bym podziękował. Najrozsądniejsza wydaje się dyskusja, ale z taką uwagą, że musiałbyś nieco zniżyć może poziom wymagań, bo ludzie oglądając już same pytania rezygnują, bo są po prostu za trudne. Masz wiedzę, ale ogromna część pytań pochodzi z angielskich witryn, a nie każdy zna język obcy, bądź chce mu się tłumaczyć. Dlatego też proponuję obniżyć nieco poziom, to może przyciągniesz więcej nowych użytkowników, bo na starych liczyć możesz na pewno, prawda? Zapewne zarzucisz mi, że działam na szkodę konkursu, ale wiedz, że na pewno nie i propozycje są tylko dla jego dobra.

Żeby mieć więcej ludzi choćby w eliminacjach już teraz musisz poinformować ludzi o promocji, tylko nie artykułowej!
Wysłany przez: Kalontas
« dnia: 21.02.2009, 16:20:27 »

Tradycyjnie już nowa edycja przynosi nowe zmiany. Prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia ruszy XIII Edycja, która w dużej części będzie bardzo podobna do poprzednich. Jednak quizmaster już myśli o tym, co zmienić i jak uatrakcyjnić rozgrywkę, aby przyciągnąć więcej uczestników.

Moje dzisiejsze propozycje dotyczą głównie finału - pierwsza z nich, nie poddawana dyskusji, to dyplom! Zwycięzca oprócz swojej mapki otrzyma także (w wersji cyfrowej, niestety) dyplom "Mitografa Archeosu", wystawiony przeze mnie, zawierający wyrazy uznania, a także jego forumowy avatar.

Druga zmiana to sama formuła finału, na którą mam dwa pomysły. Pierwszy pomysł to wcielenie w życie debaty, którą proponowałem w poprzednim wątku. Bez wątpienia jednak pomysł będzie potrzebował "doszlifowania", aby go zaakceptować. Drugi pomysł to swoisty konkurs na opowiadanie - finalista dostanie do wyboru trzy tematy, po czym na jeden z nich będzie musiał napisać opowiadanie, oparte na mitologii. Oczywiście, każdy uczestnik będzie mógł podczas zgłaszania się dodać swoją własną propozycję - wówczas będzie mógł użyć tej czwartej propozycji, jeśli ją będzie wolał.

To są moje pomysły. Zapraszam do głosowania w ankiecie i podawania własnych pomysłów na zmiany w nowej edycji.
Zamknięcie serwisu Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj