Forum Archeos

Różne => Newsy => Wątek zaczęty przez: ziemek8 w 13.08.2009, 11:14:39

Tytuł: XIV Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Majologów
Wiadomość wysłana przez: ziemek8 w 13.08.2009, 11:14:39
Europejskie Stowarzyszenie Majologów WAYEB jest organizacją skupiającą badaczy zainteresowanych kulturą Majów. Corocznie, począwszy od 1996 roku, spotykają się oni na trwającej pięć dni konferencji, łączącej trzydniowy warsztat hieroglificzny i dwudniowe sympozjum na wybrany temat. Konferencja ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń środowiska majologicznego w skali roku, w którym biorą udział badacze z całego świata.
     
W tym roku po raz pierwszy w historii WAYEB-u konferencja odbędzie się w Polsce. Jej organizatorami są Uniwersytet Jagielloński oraz Polska Akademia Umiejętności.

Tematem XIV Konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Majologicznego WAYEB będą relacje polityczne pomiędzy poszczególnymi ośrodkami i regionami kultury Majów, a także zależności kulturowe, religijne i ikonograficzne,  również  między etnohistorycznymi i współczesnymi grupami Majów.

Warsztaty epigraficzne organizowane są na trzech poziomach (początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym) i prowadzone przez wybitnych znawców pisma Majów z Niemiec, Holandii, Danii, Finlandii i Szwajcarii. Odbędą się one w Instytucie Archeologii UJ, przy ul. Gołębiej 11, w dniach 10 – 12 listopada, w godzinach od 9.30 do 18.00.

Warsztaty zostaną poprzedzone wykładem inauguracyjnym, który odbędzie się  9 listopada w auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17. Wykład ten zostanie  wygłoszony przez Simona Martina, jednego z najbardziej znanych specjalistów zajmujących się pismem Majów.

Konferencja  będzie miała miejsce w dniach 13 – 14 listopada od 9.00 do 18.00 w auli średniej Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Krupnicza 35).

W tegorocznej konferencji udział wezmą tak słynni badacze kultury Majów jak prof. Robert Sharer i dr Loa Traxler z University of Pennsylvania  Museum, prof. Nikolai Grube z Uniwersytetu w Bonn, prof. Charles Golden z Brandeis University w USA, prof. Elizabeth Graham z University College London, Simon Martin z University of Pennsylvania Museum oraz Lic. Bernard Hermes z Instituto de Antropología e Historia de Guatemala.

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich archeologów, antropologów, historyków, lingwistów, studentów archeologii i innych kierunków, a także badaczy z innych dziedzin zainteresowanych tematyką.

Rejestracja na konferencję WAYEB-u rozpocznie się wraz z początkiem września i będzie można jej dokonać na stronie Stowarzyszenia: http://www.wayeb.org. Dla studentów z Polski obowiązuje specjalna oferta cenowa, która jest ważna pod warunkiem dokonania rejestracji on-line i wpłaty do dnia 31 października 2009. Opłaty ulgowe dla studentów wynoszą: 130 zł (udział w konferencji LUB w warsztatach hieroglificznych) lub 215 zł (udział w konferencji ORAZ w warsztatach hieroglificznych). Warto podkreślić, że cena za warsztaty hieroglificzne jest niezwykle przystępna, jako że wynosi ok. 6,50 zł za godzinę.
Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu konferencji i warsztatów można znaleźć na stronie Stowarzyszenia.

Maya Political Relations and Strategies
Europejskie Stowarzyszenie Majologiczne WAYEB
Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Polska Akademia Umiejętności


W imieniu organizatorów,
Wiesław Koszkul
Jarosław Źrałka
Instytut Archeologii UJ
Tytuł: Odp: XIV Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Majologów
Wiadomość wysłana przez: Zfranke w 24.09.2016, 09:46:17
czy w tym roku też będzie organizowana konferencja?
Tytuł: Odp: XIV Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Majologów
Wiadomość wysłana przez: Winez w 19.10.2016, 09:19:04
z pewnością na Uniwersytecie będzie konferencja ale nie mam wiadomości jaka tematyka