Forum Archeos

Napisz => Napisz artykuł => Wątek zaczęty przez: LordOfMythology w 27.06.2011, 09:57:43

Tytuł: Europa
Wiadomość wysłana przez: LordOfMythology w 27.06.2011, 09:57:43
Córka Agenora, fenickiego władcy miast Sydonu i Tyru, który zmarł po przez zamiany w kamień, dzięki Perseuszowi przy użyciu głowy Meduzy.Także córka jego pierwszej lub drugiej żony – Telefassy lub Argiope, przez niektóre źródła jest uznawana za córkę boga rzeki Nil. Wyruszyła wraz z Kadmosem na poszukiwanie Europy i w trakcie tych poszukiwań zmarła z wyczerpania.
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Pompeiii.Europa.iFresco.jpg)
Europa

Europa jako córka Agenora, słyneła z niezwykłej urody, gdzie sam władca piorunów-Zeus spoglądając z Olimpu zakochał się w jedynej córce króla fenickiego. Ona jak zawsze często przebywała z towarzyszkami na łące w swym miejscu zabaw. Zeus zauważył księżniczkę i ze swą chytrością zamienił się w białego jak śnieg byka, który wyróżniał się pośród stada. Europa chodząca po łonce wpatrywała się w tak pięknego, tak łagodnego byka. Choć z początku była nie śmiała dotknąć zwierzęcia, aż wreszcie ośmieliła wziąć garść ziół i przyłożyć rękę do białego pyska. Tak Europa został uwiedziona przez Zeusa-byka.
(http://4.bp.blogspot.com/_d9duufnXTbQ/TH6ELkrZi_I/AAAAAAAABQE/aof4ao8CWzQ/s1600/Europa.jpg)
Europa i Byk

Zeus korzystając z sytuacji, gdzie Europa mu usiadła na grzbiecie, byk szybko zerwał się do ucieczki w stronę morza i nie spoczął dopóki nie dobiegł do groty ukrytej na Krecie. Zamieszkała tam Europa doczekała się potomstwa Minosa, Radamantysa i Sarpedona.
(http://www.larevelacion.com/imagenes/ZeusII1.jpg)
Porwanie Europy

Później Europa wyszła za Asterina, króla Krety. Nowa królowa została otoczona boską czcią, była uważana za najpiękniejszą kobietą na świecie, a byk został umieszczony przez bogów na nieboskłonie w postaci gwiazdozbioru Byka.
Tytuł: Odp: Europa
Wiadomość wysłana przez: Kalontas w 27.06.2011, 11:59:43
Pierwsze pytanie: czy to ma być artykuł? Jeśli tak, proszę je wstawiać w dziale "napisz artykuł". Powinieneś taki dział znaleźć, jeśli się rozejrzysz.

Poza tym: nie używamy obrazków z zewnątrz serwisu i stylistyka jest strasznie pocięta. Proszę przelecieć jakąś korektę przed publikacją.