Główne cywilizacje > Kultura i Sztuka

Czym żywili się Grecy!?

(1/5) > >>

Artus:
Witam. Szukałem na wielu forach i serwisach i to co znalazłem to owe informacje co do ich prawdziwo¶ci to nie mam 100% pewno¶ci:

Podstawowym pożywieniem Greków były przetwory z m±ki jęczmiennej: chleb jęczmienny (chleb nie był zbyt rozpowszechniony, był raczej produktem luksusowym. Zastępowała go papka z m±ki lub z krup różnego zboża o nazwie madza. ), polewka z m±ki jęczmiennej gotowanej na wodzie, mleku lub winie. Spotkałem również informację dotycz±ce posiłków Spartiatów - spożywali kaszę z krwi± jak i polewkę (aimatia lub bafa) z mięsa wieprzowego lub mięsa dzika gotowanego w krwi.

Grecy spożywali również: placki jęczmienne, miód, oliwki, ryby, kozie mięso, sery. Orientowali się w takich warzywach jak: pszenica, jęczmień, owies, żyto, czosnek, cebula, kapusta, seler, marchew, pietruszka, groch, bób, soczewica, rzeżucha, por. Natomiast w¶ród znanych owoców były: jabłka, gruszki, figi, daktyle, winogrona, ¶liwki, orzechy, migdały, kasztany.

Najczę¶ciej żywiono się mięsem wołowym, wieprzowym, baranin±, koĽlin±, dziczyzn± i ptactwem. Mięso pieczono na rożnie bez żadnych przypraw i porcje rozdzielano pomiędzy wszystkich, przeznaczaj±c co lepsze k±ski dla wyróżnionych osób. Z czasem zestaw potraw mięsnych zaczęły urozmaicać wyroby w rodzaju kiełbas czy kiszek oraz nadziewanych krwi± i tłuszczem kozich żoł±dków.

Pitagoras23:
Fajnie, że to dodałe¶. To różni się od tego, co spotykamy w grze.

Crash:
No ciekawe, ale czy to rzeczywi¶cie się zgadza z prawd±. ;)
Ostatnie zdanie brzmi najsmakowiciej.

Pitagoras23:
Zapewne tak, choć mog± być pewne różnice. To ostatnie danie poleca szef kuchni.  ;D

Kalontas:
Brakuje formy charakterystycznej dla artykułu, ale rzecz warta dyskusji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Następna strona

Odpowiedz

IdĽ do wersji pełnej