Offtopic > Offtopic

300 Spartan

(1/16) > >>

KajSztof:
300 Spartans, The Lion of Sparta (1962)
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Przygodowy, Wojenny
Reżyseria: Rudolph Maté
Scenariusz: George St. George
Zdjęcia: Geoffrey Unsworth
Muzyka: Manos Hadjidakis
Czas trwania: 114

Jak można się domyśleć, film opowiada o słynnej bitwie pod Termopilami z 480 r. p.n.e., w której żołnierze greccy, głównie wojownicy ze Sparty dowodzeni przez Leonidasa, stawili czoła olbrzymiej, prawie 20krotnie większej armii perskiej pod wodzą Kserksesa. Przytłaczająca przewaga liczebna Persów oraz zdrada, sprawiły iż Spartanie ponieśli klęskę, jednakże dzięki swojej odwadze i bohaterstwu opóźnili marsz armii perskiej w kierunku greckich miast-państw. Ten film może zasłużyć na miano historycznego, gdyż znalazłem tylko kilka odstępstw od historycznego pierwowzoru. Bardzo spodobała mi się obecność Tespijczyków pod wodzą Demofilusa, wreszcie ktoś o nich wspomniał! Film nakręcony ciekawie, fajny element romantyczny Filona i Ellas, nieźle odwzorowane tradycje spartańskie. Ogólnie, BARDZO POLECAM ten film. ;)

Petros:
Myli mi się ten film z "300".

KajSztof:
300 to jeden wielki syf, chowa się przy tym, znacznie starszym i znacznie lepszym filmie. Tutaj przedstawiono historię, a tam krwawą siekę zrodzoną z wybujałej wyobraźni Franka Millera. :P

EDIT:
Daję tutaj link do filmiku przedstawiającego starcie z gwardią Kserksesa - Nieśmiertelnymi, elitarną jednostką perską. Pod koniec do pomocy Spartanom wkraczają Tespijczycy, za których jestem bardzo wdzięczny reżyserowi. ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=FUhFn0QA7AU

KazuaR:
Ogólnie ciekawe, ale bardziej mi się podobały hoplony z "300".

Kalontas:
Szczerze mówiąc, to chyba nie widziałem tego filmu, ale sądząc po recenzjach, jest to film naprawdę historyczny, a nie to co popkulturowa sieczka "300".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej