Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!
Dlaczego tu jest reklama?

Autor Wątek: Gladiator (film)  (Przeczytany 10337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
Gladiator (film)
« dnia: 24.07.2008, 19:07:04 »
Gladiator (2000)

Produkcja:  USA Wielka Brytania
Gatunek: Dramat historyczny
Reżyseria: Ridley Scot
Scenariusz: David Franzoni, William Nicholson
Zdjęcia: John Mathieson
Muzyka: Lisa Gerrard
Czas trwania: 155
Dyst.: Universal Pictures

Generał Maximus, jeden z najwybitniejszych dowódców w rzymskiej armii, dowiaduje się, że umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić go swoim następcą na tronie. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala i skazuje go na karę śmierci wraz z cała rodziną. Maximusowi cudem udaje się uciec. Trafia do niewoli, gdzie zostaje gladiatorem. Z walki na walkę zyskuje coraz większą popularność, a na jego występy zaczyna przychodzi coraz więcej ludzi. Maximus jako gladiator wraca do Rzymu by pomścić zamordowanie swoich bliskich, ale wie, że jedyną potęgą większą od władzy cesarza jest wola ludu i dlatego by dokonać zemsty, musi stać się największym gladiatorem Imperium.
Film jest opowieścią fikcyjną, która luźna bazowała na historii (cesarz Kommodus walczył na arenie z gladiatorami, lecz walki były ustawione - cesarz walczył wyważonym żelaznym mieczem, a niewolnicy mieczami z ciężkiego i miękkiego ołowiu). Filmu nie zaliczę pod widowisko historyczne, lecz mimo wszystko jest to WSPANIAŁE KINO! Mogę go z czystym sumieniem polecić wszystkim, którzy lubią dobre filmy o tematyce rzymskiej. ;)

Petros

• Gość
Odp: Gladiator
« Odpowiedź #1 dnia: 24.07.2008, 22:08:02 »
Film godny polecenia. Nie nudziłem się ani trochę oglądając go. No i moja siostra jak zwykle się "wzruszyła" :D.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
Odp: Gladiator
« Odpowiedź #2 dnia: 24.07.2008, 22:16:57 »
Fakt, bo koniec jest wzruszający. ;)

lord_seira

• Gość
Odp: [film] Gladiator
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2008, 08:27:52 »
Naprawdę dobry film.

Aszurbanipal XXI

• Gość
Odp: Gladiator (film)
« Odpowiedź #4 dnia: 29.08.2010, 17:52:36 »
"Gladiator" - Film bardzo dobry i z rozmachem zrealizowany  ;D Zdecydowanie lepszy niż "Ostatni Legion", w którym zbyt pobieżnie potraktowano historyczne reali ???

Stara Maczetnica

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 13.01.2011, 11:56:38 »
Że niby nie dla kobiet, słyszałam. Że za dużo walki. A g***o! Oglądałam z chłopakiem (spore opóźnienie w pojrekcji, wiem) i jest jednym z lepszych, jakie widziałam. Wogole dostaliśmy płytkę od kumpla blu ray, dodali mu do odtwarzacza funai i na duzym tv jest wieeelka roznica. Tez widzicie przewage blu nad dvd? szykuje sie do kupna LotR i to bedzie dopiero pokaz! :D

Offline Asphodelus

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #6 dnia: 14.02.2011, 16:19:00 »
Gladiator pełen jest błędów, wiem że to ''luźne widowisko'' ale bez przesady... Germańscy wojownicy przpominający raczej Arabów niż mieszkańców północnej europy, oraz kompletna nieumiejetność dopasowania strojów gladiatorskich (całkowita pomieszanie)

Mariuszzzzz

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 28.04.2011, 22:54:59 »
Mam 16 lat i przynam bez bicia poryczałem się na tym filmie naprawdę film godny obejrzenia nawet nie wiem czy nie najlepszy jaki oglądałem :P

rudolf

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 12.07.2011, 12:51:50 »
Film jest wspaniały ,wzruszający , również doprowadził mnie do łez i do tego ta muzyka ...
http://www.youtube.com/watch?v=U9JPix6Ms5s&feature=related

Archimgg

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 28.07.2013, 20:47:01 »
Ja oglądałem tutaj http://www.seans24.pl/film/38403-gladiator/  film super ;)

Raclaw18

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 15.11.2013, 13:05:22 »
To jest chyba najlepszy film jaki widzialem, nie mowiac juz o samej tematyce Rzymu. Serial Spartakus duzo nawiazuje do tego filmu.

buber

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 25.11.2014, 13:59:54 »
Film Gladiator to wspaniały film, jeden z najlepszych jakie w życiu widziałem, do tego muzyka z tego filmu jest mistrzowska.

kswmmappv

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 19.11.2015, 21:35:09 »

Offline tatiankaqq

• Wyzwoleniec
  • *
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #13 dnia: 12.07.2018, 22:06:37 »
Jeden z lepszych filmów jaki przyszło mi obejrzeć.

marcii

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 19.07.2018, 18:43:51 »
Uwielbiam, świetny film.

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac szesc(napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Jaka jest najdluzsza rzeka polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem