Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Autor Wątek: Pytania  (Przeczytany 20177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
Odp: Pytania
« Odpowiedź #20 dnia: 03.05.2010, 21:31:34 »
Wiesz, w pewnym sensie masz rację, choć ja bym to nieco inaczej ujął. :) Powiedzmy... to są wierzenia ludzi sprzed tysięcy lat, nieznających naszej współczesnej nauki i nie umiejących wyjaśnić naturalnych fenomenów inaczej niż "zrobili to bogowie".
Chociaż przyznam, że takiego pytania się raczej tu nie spodziewałem. :D

Petros

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 23.06.2010, 00:54:21 »
ja mam pytanie skąd wzieli sie bogowie ?? ja mysle ze sa to tylko glupie wymysły zacofanych ludzi z tamtych czasow
Pytanie trochę głupie i bezsensowne. Wg ateistów pewnie tak jak sam sobie odpowiedziałeś. Jedno jest pewne, na pewno wśród tych "zacofanych ludzi" znajdowali się ludzie mądrzejsi od Ciebie.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #22 dnia: 30.06.2010, 19:15:12 »
Wiesz, Petros, każdy jest mądry, na swój sposób. Autor tego pytania też jest mądry, tyle że prosty. Ja tam krzywy jestem i mam na to swoją odpowiedź. ;]

Petros

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 02.07.2010, 00:26:22 »
Ja nie twierdzę, że jest głupi. Napisałem tylko, że na pewno w tamtych czasach niektórzy ludzie byli mądrzejsi od niego.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #24 dnia: 03.07.2010, 19:48:10 »
Co jest stwierdzeniem dość niedalekim. ;] Proszę cię uprzejmie o przejście na temat, OK?

abiwamyt

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 22.09.2010, 19:42:14 »
Witajcie. Czytam to co piszecie i jestem pod dużym wrażeniem  Waszej ogromnej wiedzy. Szukam w necie informacji o Królestwie Hadesa, które umożliwią mi wykonanie mapy Hadesu. Zupełnie jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać. Na poniedziałek 27-09-2010 z j.polskiego mam wykonać mapę Hadesu, czy jest ktoś kto ma jakiś fajny pomysł ? Uprzejmie proszę o pomoc w tym temacie. :)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #26 dnia: 24.11.2010, 18:03:48 »
Przykro mi, że zauważam to pytanie tak długo po czasie (różne sprawy spowodowały moją zmniejszoną aktywność - a raczej jej brak), ale dla wszelkich przyszłych kartografów piekła, myślę, że wystarczy "Mitologia" Parandowskiego - o ile pamiętam, ma ona w sobie podstawowe dane nt. np. położenia poszczególnych części Hadesu.

Czarny Anioł

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 05.01.2014, 02:34:58 »
Nie znalazlam nigdzie zbyt duzo o Enyo, a bardzo zaciekawila mnie ta postac. Moge liczyc na jakies ladnie opisane informacje lub do nich linki?

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest dwanascie odjac dziesiec (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Jaka jest najdluzsza rzeka polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem