Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!
Dlaczego tu jest reklama?

Autor Wątek: Marek Aureliusz  (Przeczytany 6295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Petros

• Gość
Marek Aureliusz
« dnia: 08.08.2008, 21:08:42 »
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Pietras

• Gość
Odp: Marek Aureliusz
« Odpowiedź #1 dnia: 25.05.2010, 00:47:43 »
czy ktoś może potrafiłby to przetłumaczyć na język łaciński...
szukam już bardzo długo i nigdzie nie mogę znaleźć tego tłumaczenia :(

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2010, 15:31:07 »
Niestety, moje własne zdolności w mówieniu po łacinie są ograniczone, a sam też znaleźć nie mogę, więc pozostaje liczyć na innych.

Crash

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 14.06.2010, 21:23:45 »
czy ktoś może potrafiłby to przetłumaczyć na język łaciński...
szukam już bardzo długo i nigdzie nie mogę znaleźć tego tłumaczenia :(

Zaraz poszukam. Jeśli pamiętam język łaciński to 'Latin' tak? ciocia Metaxa zna wszystkie języki świata więc może i łaciński :)/

Crash

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 14.06.2010, 21:39:41 »
Ciocia Metaxa
(http://translator.telewizor.eu/szwedzki.html) nie zna łacińskiego, but:

Din păcate, capacitatea mea de a vorbi limba latină este limitat, şi el, de asemenea, nu poate găsi, aşa că încă conta pe alţii.

To jest ostatni post Kalontasa przetłumaczony na romański, niech on sam oceni czy jest to zbliżone do łacińskiego. Dlaczego myślę, że rzymski jest zbliżony do łacińskiego? Bo w języku angielskim 'Latin' (np cywilizacja lub literatura) to łaciński, łacińska - zgadza się, but...
Latin (alfabet), ale także Roman (też alfabet), więc myślę, że jednak coś w tym jest. Nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy, by powiedzieć coś więcej, bo maturka z angielskiego rozszerzonego dopiero się zbliża, ale sprawdziłem to w Oxfordzkim słowniku, a tam wszystko jest rzetelne.

Pozdrawiam

Petros

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 23.06.2010, 00:27:00 »
Języki romańskie to te, które powstały z połączenia języka łacińskiego z językami ludowymi. Język romański to nie to samo co język łaciński. Poza tym istnieje wiele odmian łaciny np. klasyczna, średniowieczna. Z alfabetem to już całkiem inna sprawa. Alfabetem łacińskim posługujemy się np. my, choć łaciny nie znamy ;).

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
« Odpowiedź #6 dnia: 30.06.2010, 19:10:34 »
Ten konkretny język romański to akurat język rumuński. :D Może podobny, ale zdecydowanie za daleko od celu.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 21.12.2017, 01:25:24 »
Śmiem twierdzić, że to św. Franciszek a nie Aureliusz...

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac szesc(napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Jakie miasto jest stolica polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem