Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Ankieta

Czy uważasz za prawdopodobne, że istoty pozaziemskie umożliwiły rozwój cywilizacji na Ziemi?

To oczywiste
Możliwe
Raczej niemożliwe
Totalna bzdura
Nie mam zdania

Autor Wątek: Ukłon w stronę von Danikena: "Oni" początkiem cywilizacji?  (Przeczytany 6324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
Po przeanalizowaniu wielu różnych informacji i dowodów, zaczynam się zastanawiać: czy to możliwe że "Oni" dokonali kroków, które umożliwiły rozwój pierwszych cywilizacji na Ziemi?

Większość z tych najdawniejszych cywilizacji wspomina "bogów", którzy na swych "ognistych rydwanach" przybyli z niebios i nauczyli ich podstaw swojej nauki. Grecy mówią o Prometeuszu, który na rydwanie "pożyczonym" od Heliosa dał im ogień i nauczył podstaw upraw roli, polowania itd. Egipcjanie mówią o Re, który na swym słonecznym rydwanie zstąpił na dół szerzyć boską wiedzę. Nawet w Chinach mówi się o wielkich bogach, którzy na ognistych rydwanach zstąpili z niebios. Po prostu byłoby to zbyt dużo zbiegów okoliczności.

Jak pradawny człowiek byłby w stanie opisać istotę o nieludzkim wyglądzie, która przybyła na statku kosmicznym? Z pewnością jedynym porównaniem byłby "bóg" i "ognisty rydwan".

Jak więc myślicie, czy to możliwe, że jakaś pradawna cywilizacja, która była na wyginięciu, przybyła na Ziemię i postanowiła nas nauczyć podstaw swojej wiedzy, aby ich dziedzictwo nie przepadło. Jeśli wierzyć tej post-danikenowskiej koncepcji to gdzieś w niedostępnym miejscu na świecie jest ukryte przesłanie od "architektów", zawierające tajniki ich nauki.

Tak, ten wątek tu pasuje, bo dotyczy pewnej dziwnej koncepcji dotyczącej początków cywilizacji na Ziemi.

Petros

• Gość
Odp: Ukłon w stronę von Danikena: "Oni" początkiem cywilizacji?
« Odpowiedź #1 dnia: 29.08.2008, 15:07:11 »
Skąd taka zmiana zdania na temat obcych cywilizacji? Na ostatnim spotkaniu na chacie robiłeś sobie z tego żarty.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #2 dnia: 29.08.2008, 15:24:22 »
Bo ta sprawa brzmi dość niewiarygodnie. Założyłem ten wątek bo po prostu zacząłem wątpić, czy jest możliwe, by było aż tyle zbiegów okoliczności.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #3 dnia: 29.08.2008, 15:26:15 »
Nie gniewajcie się, ale uważam, że to totalna  bzdura. Bogowie są wymysłem ludzi, którzy utworzyli mity.

Petros

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 29.08.2008, 15:34:35 »
Czyli jednak nie należy się z czegoś naśmiewać, kiedy się o czymś do końca nie wie. Poza tym, czy dalej wierzysz klasycznym przekazom?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #5 dnia: 29.08.2008, 15:53:23 »
Ja się naśmiewałem, i dalej bym się naśmiewał, z Danikena, bo ten człowiek widział ślad obcych niemal wszędzie, co jest już lekką paranoją. To tak jak zwykły katolik i krzyżowiec - obaj wyznają tą samą religię, ale drugi popadł w paranoję.

W jakiej kwestii klasycznym przekazom mam wierzyć?

Petros

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 29.08.2008, 16:21:26 »
Ogólnie naśmiewałeś się z obcych cywilizacji i twierdziłeś, że na pewno nie istnieją. Co do klasycznych przekazów podam nieokreślony przykład. Załóżmy, że gdzieś było opisane dokładnie jak dana cywilizacja tworzyła jakieś cudo architektoniczne, lub zdobywała osiągnięcia (uczyła się uprawiać ziemię, obróbki metali itp.), a tutaj ktoś twierdzi, że to dzieło obcej cywilizacji.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #7 dnia: 29.08.2008, 16:44:15 »
Nigdy, a przynajmniej w ostatnich latach, nie twierdziłem, że na pewno nie istnieją. Musiało dojść do jakiegoś niedopowiedzenia.

Te same klasyczne przekazy mówią, że tą cywilizację nauczyli "bogowie na płonących rydwanach", i właśnie na tym polega problem.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #8 dnia: 29.08.2008, 17:21:19 »
Ech, Kalontas, to sobie pytanie wymyśliłeś. :D

Myśląc racjonalnie, powiedziałbym, że nie i odpowiedziałbym identycznie jak Parszywek, lecz wnioskując po tych "zbiegach okoliczności", prostych budowlach wywołujących zmianę pola magnetycznego itp. to można się zastanowić i dać czemuś wiarę. Fascynującym jest to, że piramidy egipskie, były ustawiane z dokładnością do setnych części milimetra, a Egipcjanie dysponowali jedynie ekierką i prostą poziomicą, więc albo byli mistrzami nad mistrzów w budownictwie, albo w budowie pomogli im "bogowie". ;) Ale mogę szybko obalić to, że przy budowie piramid, pomagali superinteligentni ufole. Pamiętacie piramidą łamaną? Błąd architektoniczny o kilka stopni, oraz zbyt grząskie podłoże, sprawił, że piramida prawie zawaliła się pod własnym ciężarem, więc trzeba było ją bardziej pochylić od pewnego punktu. Ogólnie, to mamy zbyt mało informacji, aby ostatecznie to potwierdzić, bądź temu zaprzeczyć, więc wybieram opcję: Możliwe, choć specjalnie nie jestem przekonany co do tego. ;)

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #9 dnia: 30.08.2008, 00:20:53 »
Tak samo w Grecji. Siedziba władcy Myken wznosiła się na trudno dostępnym wzgórzu. Była otoczona potężnymi murami o długości 900m i wysokości 10-12m, a pojedyńczy głaz ważył 12 ton. Więc ludzie wierzą, że mury te zbudowały cyklopy nie chce mi  się w to wierzyć.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #10 dnia: 30.08.2008, 12:06:55 »
Właśnie, słynne Cyklopie Mury. Widziałem to osobiście i mi też jakoś trudno sobie wyobrazić, żeby człowiek mógł postawić coś o takiej wielkości bez pomocy zaawansowanej maszynerii, której Grecja epoki mykeńskiej nie miała. Skąd więc ta maszyneria? Od Atlantydy, zaawansowanej niemal na współczesny nam poziom, czy od "architektów", jak wolą zwolennicy tej teorii? Ja bym tutaj akurat obstawał za tym pierwszym wyjściem, ale jest wiele podobnych spraw, których tak się nie da wyjaśnić.

Offline Liguria

• Legionista
  • Punkty wiedzy 9
  • Nimfa górska
« Odpowiedź #11 dnia: 10.09.2008, 14:37:30 »
Niech będzie, że możliwe, ale ja jakoś specjalnie w to nie wierzę. Bogów stworzyli ludzie na swój obraz i podobieństwo, a nie na obraz kosmitów. :P

Offline Thor

• Bóg grzmotów
  • Senator
  • Punkty wiedzy 11
  • Þórr
« Odpowiedź #12 dnia: 28.05.2009, 23:22:10 »
Człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo. Po prostu uważano że bogowie muszą pochodzić z nieba, bo stamtąd idzie światło a więc życie. A skąd mogli bogowie spaść na Ziemię więc? Z nieba tylko. Jak? Na rydwanach które - niczym spadające gwiazdy - płonęły. Trzeba naprawdę naciągać rzeczywistość żeby widzieć kosmitów w "ognistych rydwanach".

Zbiegi okoliczności to druga sprawa. Cywilizacje Mezoameryki mają większe rozbieżności niż podobieństwa do cywilizacji europejskich. Np. tacy Inkowie nigdy nie używali koła ani pisma! Czy w obliczu takich faktów można wciąż mówić o jakichś wspólnych (wysoko zaawansowanych) przodkach?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #13 dnia: 28.05.2009, 23:41:22 »
W międzyczasie między publikacją tego wątku a tym ostatnim postem też zacząłem myśleć o tych różnicach. Wygląda na to że naprawdę człowiek po prostu bardzo często wpada na bardzo podobne pomysły mimo dzielących dwóch pomysłodawców setek kilometrów i lat.

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest cztery odjac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac trzy (napisz malymi literami):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem