Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Ankieta

Współprowadząca?

Oczywiście!
4 (36.4%)
A po kiego grzyba?
3 (27.3%)
Wszystko mi jedno
4 (36.4%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: 14.10.2008, 15:46:24

Autor Wątek: Zmiany w XI Edycji  (Przeczytany 26884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
Zmiany w XI Edycji
« dnia: 30.09.2008, 15:46:24 »
Wraz z zakończeniem X Edycji, otwieram wątek z propozycjami zmian do XI Edycji.

Pierwsza propozycja to coś co przypadkiem zauważyłem. Gdy quiz powstawał, Krzysztof Ibisz był znany jako maniak w prowadzeniu teleturniejów. Samotnie. Dzisiaj się niemal nierozłącznie widuje z Kasią Cichopek. Tak dla zachowania samego klimatu K.I. - czy może się pojawić współprowadząca? Pytania i tak by były mojego autorstwa, ale czasem owa współprowadząca mogła by je zadawać. Tożsamość kandydatek na to stanowisko niech pozostanie na razie tajemnicą. ;)

Druga propozycja to nowa kategoria pytań - "mitologia judeochrześcijańska". Głównie odwołania do Biblii, dużo historii demonicznych itp. ale także odwołania do Tory, czy Koranu, korzystając bogato z mitologii wszystkich tych trzech wielkich religii - Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu.

Czekam na opinie i wnioski o inne zmiany.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
Odp: Zmiany w XI Edycji
« Odpowiedź #1 dnia: 30.09.2008, 16:09:01 »
Ogólnie pomysł fajny, ale jak przeczytałem tytuł wątku to powiedziałem:
Kalontas, ale Ty mieszasz...

Ogólnie niech Ci będzie, dobry pomysł z Judeochrześcijaństwem, a co do prowadzącej, to coś mi po głowie chodzi Liguria, ale jak tajemnica, to trzymaj ją dla siebie. xP

Podsumowując - jestem za, ale wybieram opcję "A po kiego grzyba?" bo jest taka fajna. ;p

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #2 dnia: 30.09.2008, 16:12:26 »
Prosiłbym jednak, żeby głosować tak jak się uważa, bo oficjalne wyniki tej ankiety będą brane pod uwagę przy decydowaniu. ;]

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #3 dnia: 30.09.2008, 17:25:56 »
Pomysł nr. 1: tak, bo jak nie będzie Ciebie, to współprowadząca będzie mogła zadać pytanie w terminie. ;]
Pomysł nr. 2: nie mam pojęcia, co o tym sądzić.

Więc moja decyzja to... "Mi to tito ;p" a.k.a " Wszystko mi jedno".

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
« Odpowiedź #4 dnia: 30.09.2008, 17:40:37 »
Współprowadząca - to brzmi ciekawie. ;) Z pewnością nie robisz tego tylko dlatego, że Ibisz tak robi. Na pewno osoba, którą wybrałeś na współprowadzącą będzie odpowiednia i na pewno masz na to jakiś pomysł (choć ja nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać).

Co to mitologii judeochrześcijańskiej... Brzmi dosyć strasznie, ale raczej nie jest 'trudniejsza' od innych mitologii. Jednak to kolejna kategoria, na której musi się znać potencjalny zwycięzca Quizu.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #5 dnia: 30.09.2008, 18:09:42 »
Ja chcę Atlantydę.  :'( :D 

Ps. Oczywiście żartuje Kal. xD

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 30.09.2008, 19:22:53 »
A dlaczego akurat współprowadząca, a nie współprowadzący?

Co do nowej kategorii pytań, to może być problem z osobami niewierzącymi, które na tym forum biorą udział w dysputach.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #7 dnia: 30.09.2008, 19:30:54 »
Tiaaa. A co to ma do rzeczy?
To ja się buntuję, że jest np. o mitologii greckiej, bo w Zeusa nie wierzę. ;p

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #8 dnia: 30.09.2008, 19:51:58 »
Ja bym widział raczej problem z fundamentalistami chrześcijańskimi, że chrześcijaństwo jest traktowane na równi z pogańskimi religiami.

Dlaczego akurat współprowadząca? Bo chodzi o konkretną osobę.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #9 dnia: 30.09.2008, 20:07:38 »
Ja powiem tak - Biblia opisuje wszystko bardzo luźno i poetycko, więc sądzę, że można ją uznać za swoistą "mitologię". Mimo, że po wnikliwym zbadaniu tekstu i badaniach dojdziemy do tego, że bardzo wiele tego co opisane w Biblii jest prawdą, ale sądzę, że tu będzie chodziło o np. poetycki Eden, który był tylko historią ukazującą słabość człowieka i powstanie grzechu pierworodnego. Innymi słowy będą tu zawarte jedynie przypisy poetyckie, tak?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #10 dnia: 30.09.2008, 21:46:42 »
Miałyby być w tej kategorii pytania np. o konkretnych ludzi z Biblii (np. przodkiem którego z tych narodów miał być Sem?) albo o różne historie, włącznie z apokryficznymi (np. jaki ptak przyniósł gałązkę oliwną na Arkę?), albo tradycyjną demonologię chrześcijańską (np. który demon nosił tytuł "wielkiego prezydenta piekieł"?) itp.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #11 dnia: 30.09.2008, 21:49:41 »
I wszystko jasne. :)
I wszystko ok. :)

Offline Bartek

• Hoplita
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 2
« Odpowiedź #12 dnia: 01.10.2008, 09:41:50 »
IMO: Mi jest to obojętne, tak też zagłosowałem, bo nie było opcji "Tylko współprowadząca", na którą bym zagłosował, wtajemniczeni znają powód. :D

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #13 dnia: 01.10.2008, 14:56:09 »
wtajemniczeni znają powód
A co to za powód?

Offline Bartek

• Hoplita
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 2
« Odpowiedź #14 dnia: 01.10.2008, 15:30:51 »
Jestem ateistą i nie za bardzo bym znał odpowiedzi na pytania.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #15 dnia: 01.10.2008, 15:40:32 »
Bartek, zaczynasz już mnie tym denerwować, aby nie powiedzieć, że wkur...
Czy Parszywek jest politeistą i czcicielem Thora, Zeusa i innych, że zna się na tym? Sorry, ale to co mówisz jest czysto egoistyczne. "Bo ja jestem ateistą, więc dla mnie Biblia jest niczym, więc nie chcę jej", to tak jak ja bym powiedział, że nie życzę sobie mitologii greckiej, bo w Zeusa nie wierzę. Pomyśl o tym chłopie, a nie, że "szpanujesz" tym, że ateistą jesteś... Pragnę też dopowiedzieć, że do ateistów nic nie mam, abyście nie wzięli mnie za jakiegoś nawiedzonego fanatyka, czy mohera. ;p

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #16 dnia: 01.10.2008, 15:51:35 »
No nie a czym jesteś jak nie moherem, sobowtórze. xD

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #17 dnia: 01.10.2008, 15:57:31 »
Proszę o zachowanie spokoju.

Żaden z nas (oprócz Minsca) nie wierzy w pogańskich bogów, a już na pewno nie wierzy w bogów ze wszystkich religii na raz. Ja np. nie wyznaję Heliosa naprawdę, ani Odyna, ani Lugha... a mimo to znam ich mitologię. Mitologia judeochrześcijańska też jest mitologią, taką samą jak tamte. Jedyną różnicą jest to, że ta ma obecnie licznych na świecie wyznawców. Nie jest to więc żadne usprawiedliwienie.

A w sprawie prowadzącej proszę nie dać się zwieść pozorom. :P

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 01.10.2008, 16:56:51 »
Sorry, że rozpętałem taką burzę, ale teraz myślę, że jak pojawią się pytania z judo- chrześcijaństwa to można by też dodać trochę islamu, muzułmanizmu czy innych bardziej popularnych religii, żeby naprawdę nikogo nie dyskryminować. Jeżeli takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, to jednak dla zachowania względnej tolerancji zrezygnowałbym z pytań religijnych współczesnych czy jak to tam ując.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #19 dnia: 01.10.2008, 17:06:10 »
Pitagoras, czytaj i pisz uważnie. Nie judo - chrześcijaństwa tylko kategoria judeochrześcijańska (rzeczownika się z tego nie da zrobić poprawnie). Nie muzułmanizm, tylko islam. Takie dwa określenia mogły by kogoś urazić. Po drugie, wspominałem o tym, że kategoria ta dotyczyć będzie wszystkich trzech "Religii Księgi" - chrześcijaństwa, judaizmu i islamu gdyż większość mitologii tych trzech religii będzie wspólna.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 01.10.2008, 17:09:59 »
Sorry za błędy, ale w kwestiach religii to jestem z nimi "na bakier", dlatego robię takie błędy i uważam, żeby podobnych nie robić to warto by zrezygnować z tego, chociaż to tylko moja opinia.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #21 dnia: 01.10.2008, 17:13:38 »
Zrezygnować z kategorii dotyczącej trzech wielkich religii, bo jeden człowiek nie umie wymówić ich nazw? To nie jest rzeczowy argument.

A alergiczna reakcja na sam dźwięk słowa "chrześcijaństwo" to już nie jest ateizm. To już jest antyteizm, czyli wrogość wobec religii, nietolerancja ludzi, którzy wierzą, co jest równie szkodliwe jak fundamentalizm chrześcijański, czy islamski. Proszę nie uskuteczniać tu takich poglądów.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 01.10.2008, 17:18:54 »
O przepraszam nie powiedziałem tego, że nie umiem wymówić. Napisałem, że jest to tylko moja opinia, z której jednoznacznie nie wynika, iż kategorycznie żądam likwidacji, bo nie jestem upoważniony do tych zmian. Nie wiadomo, jak ustosunkują się do tego inni. Jeżeli pomysł przejdzie wszystko będzie w porządku.

A co do poglądów to proszę mi również nie zarzucać mi głoszenia nie wiadomo jakich poglądów. Ja jestem tolerancyjny i szanuję ludzi, którzy wierzą i nie zarzucam im w żaden sposób tego, co robią i jak robią.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #23 dnia: 01.10.2008, 17:50:58 »
Nie zarzucam tobie. Mówię ogólnie o innych poglądach, które wyszły w tym temacie.
A twoja wypowiedź wyglądała w skrócie tak: "te nazwy są trudne, dlatego może je ktoś pomylić i ktoś może się obrazić, więc tego nie róbmy".

Dość dyskusji nie na temat. Albo piszemy na temat, albo wcale.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 01.10.2008, 17:55:17 »
Ostatnia wiadomość z mojej strony w tej kwestii. Ostatnio może jakoś wyrażam się niejasno, ale myślę teraz, że wszystko zostało wyjaśnione.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #25 dnia: 01.10.2008, 21:52:58 »
...
"... i ktoś może się obrazić..."
...
To wcale nie jest głupi argument, chyba nie muszę mówić dlaczego.

Może Kalontas sprecyzuj o czym dokładnie będzie ta "mitologia judeochrześcijańska"?
Nie będziesz przecież pytał o Jezusa i jego życie, czy może się mylę? Jak będzie z Mahometem?

Offline She

• Najpiękniejsza.
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 7
« Odpowiedź #26 dnia: 01.10.2008, 21:59:35 »
Może pytanie w stylu:
"Kto, wymieniony w Biblii, umarł dwa razy?".
A co do: "ktoś może się obrazić", niech ktoś nabierze dystansu do siebie, albo zaciśnie beret na oczy.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #27 dnia: 01.10.2008, 22:23:33 »
Będę traktował postaci z Biblii, czy Koranu generalnie na równi z tymi z innych mitologii, jednak potrzebne będzie zachowanie odpowiedniego dystansu, zważywszy na fakt, że te trzy religie są żywe. Wychowałem się w chrześcijańskim otoczeniu, mam żydowskie korzenie i mam przyjaciela muzułmanina. Wiem, co może wyznawców tych trzech religii urazić.

Może się pojawić pytanie np. "Kogo miał ożywić Chrystus po kilku dniach od jego śmierci?" (Łazarz) "W jakim mieście Mahomet wniebowstąpił?" (Jerozolima) "Na jakiej górze Mojżesz dostał tablice z XII przykazaniami?" (Synaj)
Czy forma zadania tych pytań kogoś uraziła?

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #28 dnia: 01.10.2008, 22:25:17 »
Oczywiście, że nie. ;) Przynajmniej mnie. :P

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #29 dnia: 01.10.2008, 22:31:05 »
...te trzy religie są żywe.
...
No właśnie i to jest największy problem.
Oczywiście jest to tylko moje zdanie i akceptuje inne opinie, ale ja jestem negatywnie do tego nastawiony.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #30 dnia: 01.10.2008, 22:44:32 »
Fakt faktem, że trochę dziwnie będzie mówić o żywych religiach w Quizie mitologicznym. :-X

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #31 dnia: 01.10.2008, 22:46:24 »
Żywe religie też mają swoją mitologię.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #32 dnia: 01.10.2008, 23:35:52 »
Cóż... Można tak nazwać np. Eden, który jako miejsce istniał, ale nie tak jak zostało to opisane w Starym Testamencie.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 02.10.2008, 17:53:24 »
Fakt faktem, że trochę dziwnie będzie mówić o żywych religiach w Quizie mitologicznym. :-X

Dla mnie mitologia nie powinna wykraczać poza Grecję i Rzym, bo to z tymi dwoma państwami się kojarzy. Gdy dodano by inne kategorie pytań, jakie były w X edycji, to trzeba by zmienić nazwę lub nawet dział.

Może się pojawić pytanie np. "Kogo miał ożywić Chrystus po kilku dniach od jego śmierci?" (Łazarz) "W jakim mieście Mahomet wniebowstąpił?" (Jerozolima) "Na jakiej górze Mojżesz dostał tablice z XII przykazaniami?" (Synaj)

Takie i podobne pytania to są bardziej pytaniami historycznymi, które moim zdaniem nic nie mają związanego z religią w pełnym tego słowa znaczeniu.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #34 dnia: 02.10.2008, 21:17:26 »
Pitagoras, jak możesz w ogóle twierdzić, że Egipt, czy Aztekowie nie mają mitologii? Gdyby mitologia była tylko grecka, nie trzeba by dodawać do tego przymiotnika "grecka".

Nie uważasz chyba, że za historię można uznać fakty, o których donosi nam jedynie jedno źródło? Wiara w istnienie tych postaci to kwestia wiary, nie ma dowodów na ich istnienie, więc nie można ich oficjalnie uznawać za historię, chociaż i tak historycy robią obecnie ukłon w kierunku Chrześcijaństwa uznając Chrystusa za postać w pełni historyczną. Nie mówią, że nią nie jest, ja sam w to wierzę, jednak nie możemy tego w świetle dowodów naukowych za historię uznać.
A już na pewno do historii nie należą takie cuda, jak wniebowstąpienie Mahometa, czy ożywienie Łazarza, które jako rzeczy paranormalne będą naukowo zaprzeczane.

Offline She

• Najpiękniejsza.
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 7
« Odpowiedź #35 dnia: 02.10.2008, 21:55:20 »
Kalontas: Bo Chrystus byl, nawet Tacyt o nim pisze. Tylko dla jednych byl swirem, dla innych Mesjaszem. ;d

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 03.10.2008, 18:51:24 »
Ja go traktuję tylko jako postać historyczną, nie religijną, ale to inna para kaloszy.
Wracając do mitologii, to podałem tylko te dwa przykłady, ale w szerszym znaczeniu nie pomijam Egiptu. A jeśli chodzi o Azteków czy Majów to troszkę za mało, moim zdaniem, wydarzeń i czasu, żeby uznać to za mitologię. Każdy ma zupełnie inne podejście do wielu spraw.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #37 dnia: 03.10.2008, 18:58:07 »
Sądząc po wybuchu reakcji, nie wprowadzenie tej kategorii jest bardzo możliwe, chociaż będę robił wszystko by was przekonać.

Historia, owszem, musi być długa, żeby zasłużyć na materiał. Jednak mitologia musi przede wszystkim ciekawa i oryginalna, a takie mitologie ludów amerindiańskich z pewnością są, ze względu na ich odmienność od tego, do czego przywykli Europejczycy. Poza tym, Majowie i Aztekowie rozwijali cywilizację i mitologię od ok. 500 r.n.e. do aż 1500 r., czyli przez podobny okres co Rzymianie.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 03.10.2008, 19:03:43 »
Owszem tak, ale nawet naukowcy, których prace czytałem, nie nazywali osiągnięć Azteków czy Majów mitologią, a jedynie rozwojem cywilizacji.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #39 dnia: 03.10.2008, 19:31:40 »
To złe prace czytałeś. Źródło którego nie lubię, ale najczęściej powoływane w internecie - http://en.wikipedia.org/wiki/Aztec_mythology albo http://en.wikipedia.org/wiki/Maya_mythology . Każda religia ma swoją mitologię, bogatą albo biedną, ale zawsze.

A rozwój cywilizacji tak samo ma każda cywilizacja, jak każda religia ma mitologię.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 03.10.2008, 20:03:16 »
Tutaj akurat Wikipedia nie odgrywała żadnej roli. Pozwól, że każdy może mieć własne zdanie, tak i ja, jak każdy inny, nawet uczony.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #41 dnia: 03.10.2008, 20:10:50 »
Można mieć własne zdanie, ale w sprawie opinii, a nie faktów. Mitologia to legedarne opowieści, niepoświadczone faktami, tworzące podstawę teoretyczną religii. Nie może istnieć religia bez mitologii, chyba że jakieś prześmiewcze "kulty" antyteistyczne. A ta aztecka i majańska jest rozbudowana i ciekawa, więc nie widzę powodów do nie umieszczania jej w quizie mitologicznym.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 03.10.2008, 20:15:31 »
Lepiej skończmy już z tymi docinkami, bo nic z tego nie wyjdzie. Lepiej zastanowić nad tymi poważnymi zmianami.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #43 dnia: 03.10.2008, 20:26:03 »
Zgadzam. O religii sie raczej nie dyskutuje. ;)

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #44 dnia: 03.10.2008, 20:52:55 »
Zgadzam siez parszywek w sprawie, że o religii nie powinno się zbyt często dyskutować, bo jest to bardzo trudny temat.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #45 dnia: 03.10.2008, 21:34:44 »
Jakimi docinkami? Wymień mi - począwszy od twojego postu o nierówności różnych mitologii - choćby jeden argument ad personam.

Ja tu nie widzę w tym momencie dyskusji o religii, tylko o tym, że Pitagoras dyskryminuje mitologie innych narodów, bo ich nie lubi. Fakt jest taki, że każda religia ma swoją mitologię, a ciekawe mitologie są przedmiotem tego quizu, a aztecka - ze względu na swoją odmienność - z pewnością do nich należy.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: 03.10.2008, 22:15:46 »
Docinki nie dotyczyły mitologii a religii, bo mam znacznie inne podejście do tych spraw niż Ty. A mitologie wymienione nazywam historią, bo z mitologicznego ich podejścia do spraw nie znam, bo nigdy o tym się głębiej nie uczyłem, ani nie natrafiałem na jakikolwiek ślady w innych dziedzinach życia. Nie chcę się kłócić, ani powodować pogorszenia relacji między nami na forum, dlatego skończmy tę dyskusję.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #47 dnia: 03.10.2008, 22:18:03 »
Mitologia nie musi mieć wpływu na współczesność, żeby być mitologią. Wystarczy, żeby opowiadała o podstawach legendarnych jakiejś religii. Ja też nie popieram podejścia Azteków o ich masowych ludobójstwach, ale spójrzmy na to obiektywnie i bez wdrażania argumentów osobistych - same historie o ich bogach są ciekawe i oryginalne.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: 03.10.2008, 22:21:28 »
Zmienię zdanie jak o tym wszystkim poczytam. Mam okazję na forum i myślę, że niedługo zmieni się, choć częściowo, opinia. 

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #49 dnia: 11.10.2008, 16:39:27 »
Wkrótce ankieta się kończy i zostanie ujawniona osoba, którą wyznaczyłem do współprowadzenia. Teraz czekam na wasze typy: kto to waszym zdaniem jest?

Petros

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: 11.10.2008, 18:13:54 »
Przecież każdy już wie kto będzie tą osobą :D.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #51 dnia: 11.10.2008, 18:29:04 »
Ciekawe o kogo chodzi? xD

Ja strzelam, że jest to pani L. Czyli Liguria. :D

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #52 dnia: 11.10.2008, 18:41:05 »
Jeżeli tak będzie w rzeczywistości, to jawnie oskarżę Kalontasa o łgarstwo i splamię jego czyste jak dotąd konto. :)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #53 dnia: 11.10.2008, 18:50:52 »
Powiem wam tyle: pozory mogą mylić. :]

Innymi słowy: kiedy ostatni raz widzieliście Ligurię na forum?

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #54 dnia: 11.10.2008, 19:15:56 »
Co Ty znowu knujesz?

Petros

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: 11.10.2008, 19:47:37 »
Ale tylko Liguria może budzić nasze zaufanie, bo już jakiś czas przebywa na forum. Chyba, że Okeanos to Twój znajomy, tylko że on jakoś mało się udziela.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: 11.10.2008, 20:39:23 »
Mnie jeszcze na myśl przychodzi nasza poetka She, z którą to forum też jest dłużej niż na jeden dzień związane.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #57 dnia: 11.10.2008, 20:55:25 »
Jeden z was dwóch panowie jest blisko. Nic więcej do wtorku nie powiem w tej kwestii.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: 11.10.2008, 20:58:10 »
Na temat Ligurii za dużo było już mówione, dlatego to będzie musiała być She, która jakoś teraz cicho siedzi.

Petros

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: 12.10.2008, 00:55:19 »
Teraz sobie przypomniałem, że to ma być kobieta, więc Okeanos odpada. Czyli pozostaje She albo Liguria. Wybór jest trudny, bo obie panie są z Tobą w bliskich stosunkach (ja niczego nie sugeruję, żeby nie było) :D.

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #60 dnia: 12.10.2008, 09:23:52 »
Ja obstawiam, że to osoba, która jeszcze na forum się nie zarejestrowała. :D

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: 12.10.2008, 10:19:55 »
To by było już chyba za dużo dla nas, chociaż znając Kalontasa możliwe. A może on sam się zarejestruje i przybierze postać kobiety.  :D

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #62 dnia: 12.10.2008, 10:46:10 »
Ale zdajesz sobie z tego sprawę, że po takim obrocie sytuacji i tym, że Kalontas tworzy damskie konto, wyszłoby to, że może on szukać naiwnych małych chłopców w swoich bardzo złych i nieładnych celach? :P Hmm... Jestem jednak porąbany. xD Ta schiza w mej głowie ciągle siedzi i wyjść nie może. ;p Ciekaw jestem reakcji Kala. /gg

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #63 dnia: 12.10.2008, 12:18:20 »
Multikont nie będę tworzył. Jest to osoba realna.

Offline Liguria

• Legionista
  • Punkty wiedzy 9
  • Nimfa górska
« Odpowiedź #64 dnia: 13.10.2008, 20:45:07 »
Mi jakoś nie wiadomo, żebym miała coś prowadzić. :P

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #65 dnia: 13.10.2008, 21:30:14 »
No i wydało się. xD

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #66 dnia: 13.10.2008, 21:32:52 »
Wydało się, kto NIE prowadzi. A kto prowadzi?
A może Liguria was zwodzi? Przyszła tylko po to, żeby tego posta napisać?

Offline She

• Najpiękniejsza.
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 7
« Odpowiedź #67 dnia: 13.10.2008, 23:29:54 »
Na temat Ligurii za dużo było już mówione, dlatego to będzie musiała być She, która jakoś teraz cicho siedzi.

Pojawiam się i znikam, tak jest romantyczniej. ;d

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #68 dnia: 14.10.2008, 12:46:45 »
Do końca ankiety zostały trzy godziny, więc wątpię by coś zdążyło się jeszcze zmienić.

Podjęto następujące decyzje:
-Będzie współprowadząca
-Na próbę, na jedną edycję, wprowadzamy kategorię "mitologii judeochrześcijańskiej". Jeśli wywoła kontrowersje podczas konkursu, zostanie usunięta

A teraz współprowadząca może się ujawnić. ;)

Petros

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: 14.10.2008, 13:06:59 »
Tylko jak chcesz rozgraniczyć historię i mitologię? Przecież w biblii znajduje się opis wielu postaci historycznych i prawdziwych wydarzeń.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #70 dnia: 14.10.2008, 13:25:29 »
Będę po prostu pytał o rzeczy głównie nadprzyrodzone.

Hej, pani współprowadząca, gdzie pani jest? :P

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #71 dnia: 14.10.2008, 13:36:28 »
To sam powiedz kto ma nią być. :D

Offline She

• Najpiękniejsza.
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 7
« Odpowiedź #72 dnia: 14.10.2008, 13:46:52 »
*Danusia wyłania się z dymu.
Czerwona sukienka z kokardą błyszczy w świetle jupiterów, publika szaleje.*

O to ja. ^_^
Najpiękniejsza współprowadząca wszechczasów!
*Na tę okazję nawet zmieniłam avatar.*

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #73 dnia: 14.10.2008, 14:42:32 »
Proszę o jakieś powitanie nowej współprowadzącej. ;]

Petros

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: 14.10.2008, 14:45:17 »
A jednak She :). Mam nadzieję, że dzięki temu quizowi będziesz częściej zaglądać na forum ;). Życzę przyjemnej współpracy.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #75 dnia: 14.10.2008, 15:07:30 »
A to niespodzianka! :D
ziemek8 bije brawo dla Danusi

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #76 dnia: 14.10.2008, 16:21:43 »
Proszę o jakieś powitanie nowej współprowadzącej. ;]
Cześć. :)

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: 14.10.2008, 19:01:24 »
Udało mi się zgadnąć.  ;D
Witam i życzę udanej i owocnej współpracy z Kalontasem i jego konkursem.

Okeanos

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: 14.10.2008, 19:54:10 »
Chyba, że Okeanos to Twój znajomy, tylko że on jakoś mało się udziela.

Przy tym się uśmiałem. :D

Gratuluje.

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #79 dnia: 14.10.2008, 22:58:12 »
.

;)

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #80 dnia: 15.10.2008, 13:56:04 »
Ale zaszalałeś z tym obrazkiem.  :P

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem