Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Autor Wątek: Upadek Zeusa  (Przeczytany 37972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
Odp: Upadek Zeusa
« Odpowiedź #20 dnia: 26.11.2008, 15:53:54 »
Ziemku, w mitologii nie ma czegoś takiego, jak "zbiegi okoliczności". Fatum zrządziło, że tak się po prostu stać musiało. :)
Co nie znaczy, że Fatum musi zrządzać coś po prostej lini do celu, może przecież czasem coś bardziej prawdopodobnym i urozmaiconym. ;)

I myślałem, że opis uczucia jakie zrodziło się pomiędzy Zagreusem i Ateną był dość jasny. Oni po prostu się w sobie zakochali, choć nie nazwałem tego po imieniu.
W ogóle bym tak nie pomyślał! :D
Oglądałem dzisiaj pewną (bajkę? :D)... film animowany. ;) W jednym odcinku wydarzyło się to co w "anime" zajmować może z 6 odcinków. Myślę, że można tą sytuację odnieść do tego teksu... ;) Oczywiście nie chodzi mi o lanie wody i robienie z opowiadania czegoś nudnego i 'powolnego', ale niektóre sytuacje wymagają by dać dłuższy czas na zapoznawanie się z nimi dla czytelnika, by wyglądało to realistycznie i prawdziwie - jak właśnie uczucia, muszą one zradzać się powoli i powinno być to opisywane behawioralnie. ;)

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #21 dnia: 26.11.2008, 15:59:01 »
Znowu napisałeś edit. xD
Co do tej części, mało ciekawa... ciekawsza była 4 i 3. ;)

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #22 dnia: 26.11.2008, 16:02:00 »
Co do piątek części - bardzo ciekawy pomysł z tymi piorunami niszczącymi ziemię! Genialne! To jest bardzo ważna część mitów moim zdaniem. ;)
Ogólnie piątą część czytało się naprawdę bardzo przyjemnie. Ostatni dialog bardzo fajny... ;)
Czekam na epilog. ;)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
« Odpowiedź #23 dnia: 26.11.2008, 16:30:14 »
W ogóle bym tak nie pomyślał! :D
Oglądałem dzisiaj pewną (bajkę? :D)... film animowany. ;) W jednym odcinku wydarzyło się to co w "anime" zajmować może z 6 odcinków. Myślę, że można tą sytuację odnieść do tego teksu... ;) Oczywiście nie chodzi mi o lanie wody i robienie z opowiadania czegoś nudnego i 'powolnego', ale niektóre sytuacje wymagają by dać dłuższy czas na zapoznawanie się z nimi dla czytelnika, by wyglądało to realistycznie i prawdziwie - jak właśnie uczucia, muszą one zradzać się powoli i powinno być to opisywane behawioralnie. ;)

Zapewne dlatego nie jestem poetą, tylko prozaikiem - bo szczerze mówiąc jakoś nie potrafię uczuć opisać prostymi słowami. Gdyby to nie był taki encyklopedyczny mit, ale np. film kinowy, zapewne bym to opisał wieloma ciekawymi i dużo mówiącymi scenami, jednak w takiej pigułkowej formie... po prostu opisać tego nie potrafię. :P

Cieszę się, że się podobały wszystkie dotychczasowe części. Jak dobrze pójdzie, to i dziś wieczorem będzie epilog.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 26.11.2008, 16:48:59 »
To ile tutaj jest prawdy, a ile ciekawej fikcji?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #25 dnia: 26.11.2008, 18:27:19 »
Pitagoras, ty szukasz prawdy w mitologicznym fanfiction?

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 26.11.2008, 18:34:35 »
Niepostrzeżenie prawdą są nazwy choćby bogów.
Precyzując tę rzecz, myślałem, że część rzeczy jest powiązana z prawdą mitologiczną. Nie mówię, że te główne i najważniejsze wydarzenia, ale te pomniejsze.
Jeżeli pomyślałeś, że jestem naiwny, to się pomyliłeś.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #27 dnia: 26.11.2008, 18:37:28 »
Nie pomyślałem, że jesteś naiwny, tylko że znowu palnąłeś coś innego, jak miałeś na myśli ze względu na te swoje językowe powikłania.

Oczywiście cały "mit" jest zbudowany na kanwie przepowiedni Prometeusza i faktu istnienia w Hadesie bez pamięci bożka o imieniu Zagreus. Reszta to moja opowieść osnuta na tym wątku.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 26.11.2008, 18:38:47 »
I oto mi chodziło.

Ja już tak mam, że wyrażam się niejasno, ale na tym polega urok zrozumienia mnie.  ;)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #29 dnia: 26.11.2008, 21:18:53 »
Oto przed wami epilog, czyli część szósta. Myślę, że zakończenie was zaskoczy. :)

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #30 dnia: 26.11.2008, 22:16:14 »
Końcówka nietypowa, a ja pytam: co z Lucyferem? ;> (chiba, że było ich więcej niźli ten jeden, znany wszystkim)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #31 dnia: 26.11.2008, 22:23:25 »
Lucyfer, syn Heliosa, z tym biblijnym wiele wspólnego nie ma (oprócz imienia). Był to po prostu bożek związany ze świtem. I tutaj jest tylko jeden Lucyfer, tamten biblijny w tym uniwersum nie istnieje.

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #32 dnia: 27.11.2008, 17:40:09 »
Eeee, Kalontas! Ładnie. :D A co wymyślił "uber Zeus"?(za dużo Diablo :D). Cóż... można by namówić:
Kazu'Dam, masz zadanie... podczas opisu Drzewa Świata (na górze Hylaj (joke) :D)było gdzie kto jest... zrób taki rysunek, jak masz czas. ;] Będzie ładnie. ;)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #33 dnia: 27.11.2008, 17:45:45 »
Transformacja obalonych bogów nie ma nic wspólnego z Diablo. :P Bardziej z klasyczną demonologią chrześcijańską, na której oparłem nieco tą końcówkę.

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #34 dnia: 27.11.2008, 18:40:41 »
Nie nie... chodzi mi o "uber" czyli jeszcze mocniejszy... czy jakoś tam. :D Nie znam tych wszystkich pomysłów Burzy śnieżnej. :D

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #35 dnia: 27.11.2008, 20:11:44 »
Super! Pomysł bardzo dobry! Z tym wstrzymaniem Słońca i ruszeniem Ziemii genialne... :D Tyle, że pominąłeś zrobić Ziemię kulistą, a raczej geoidalną... ;)
Jednak najbardziej podobało mi się jak Dionizos 'spoważniał'. ;) Ten wiecznie myślący o sobie i nowych rozrywkach miał zająć miejsce Demeter?! Nie wiem czemu, ale to jedno napisane zdanie spowodowało, że mogłem sobie to wyobrazić! Super. ;)

Cóż, to koniec "Upadku Zeusa", ale mam nadzieję, że będziesz kontynuował tą historię w innym fanfiction-micie. ;) Być może będzie to trudne, szczególnie jeżeli 'przepowiednia' Zeusa miałaby się sprawdzić, bo wymyślenie trzeci (jeżeli nie czwarty :D) raz tej samej sytuacji w oryginalny i ciekawy sposób nie jest proste. ;)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #36 dnia: 27.11.2008, 20:14:41 »
Jeśli będzie jakakolwiek kontynuacja, to będą to po prostu mity, których akcja dzieje się w świecie, w którym panuje Zagreus, ale nie związane z końcem jego rządów. Po prostu różne jego potyczki w trakcie długiego, boskiego życia.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #37 dnia: 27.11.2008, 20:27:13 »
Też fajnie! Czekamy. :)

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #38 dnia: 27.11.2008, 21:02:28 »
Atena, moja ulubiona boginka, już nie dziewica?! Niech no ja tylko dorwę Zagreusa... xD

Jak zwykle - wspaniale. Świetnie się czytało i bardzo toto wciągające. ;)

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #39 dnia: 27.11.2008, 21:42:52 »
Kazu'Dam, masz zadanie... podczas opisu Drzewa Świata (na górze Hylaj (joke) :D)było gdzie kto jest... zrób taki rysunek, jak masz czas. ;]

Nie bądź taki kozak. :P Zrób to, zrób tamto, a zagrożenia dostaniesz gratis. :P Nie mam ostatnio czasu na rysowanie, wystarczy, że w przyszłym tygodniu mam 7 klasówek.  >:(

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac dwa (napisz malymi literami):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem