Offtopic > Offtopic

Herkules & Xena

(1/4) > >>

Kalontas:
Swego czasu były to dwa bardzo popularne seriale, oparte luźno na mitologii klasycznej (grecko-rzymskiej). Głównym bohaterem pierwszego jest mityczny heros Herakles, który w każdym odcinku stawia czoła złowrogim bogom, potworom, a czasem i śmiertelnikom. Serial ogólnie bardzo ciekawy, ale nieraz dość bezlitośnie przekształca mity, "aby było ciekawiej", w wyniku czego Herkules (zwano go tam rzymskim imieniem) pokonuje nawet te potwory, których w rzeczywistości w życiu nie widział. Drugi serial jest jeszcze luźniej oparty na mitologii, gdyż głównymi bohaterkami są niegdysiejsza zła Amazonka Xena, która "nawraca się" i postanawia czynić dobro, wraz z niejaką Gabrielą. Razem dokonują czynów podobnych do tych Herkulesa, z tym że trafiają nawet na postaci z innych religii. W ostatnim sezonie "Xeny", tytułowa bohaterka nawet walczy z demonami, zamiast potworów i bogów...

Oglądaliście kiedyś te seriale? Co o nich myślicie? Warto zakładać o nich "sekcję" na naszym serwisie?

Pitagoras23:
Ja oglądałem "Herkulesa" i muszę przyznać, że był to ciekawy serial. "Xenę" również widziałem, ale nie całą. Myślę, że wątki mogą być, jednak niekoniecznie będą cieszyły się popularnością, ze względu na brak już jakichkolwiek wzmianek o tych serialach.

KajSztof:
Kiedyś oglądałem Xenę, ale nie pamiętam wiele. Dla mnie to była kobieca wersja Conana i tyle. ;p

parszywek:
Ja oglądałem obydwa, ale ile mogę z tego pamiętać? Miałem wtedy 7 lat? Jak nie mniej! :D

KazuaR:
1. Szczątkowo coś z "Herkulesa" pamiętam, ale to małe szczątki są.
2. Jak dla mnie schemat obydwu jest prosty:

- wejściówka;
- dwie do trzech scen dialogów tych "złych";
- i stąd aż do końca sceny wzajemnego obijania się;

3. Sekcję niekoniecznie, ale może dwa osobne wątki... ;)

--- Cytat: KajSztof w 23.11.2008, 19:35:21 ---Dla mnie to była kobieca wersja Conana i tyle. ;p
--- Koniec cytatu ---

Ja tam ją postrzegałem jako rozwrzeszczanego babusa, który wszystkich dookoła lał po szyjach lub częstował kopniakami. :P[/OT]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej