Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Autor Wątek: Herkules & Xena  (Przeczytany 10853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 97
  • Magister Mythologiae Omniae
Herkules & Xena
« dnia: 23.11.2008, 19:15:25 »
Swego czasu były to dwa bardzo popularne seriale, oparte luźno na mitologii klasycznej (grecko-rzymskiej). Głównym bohaterem pierwszego jest mityczny heros Herakles, który w każdym odcinku stawia czoła złowrogim bogom, potworom, a czasem i śmiertelnikom. Serial ogólnie bardzo ciekawy, ale nieraz dość bezlitośnie przekształca mity, "aby było ciekawiej", w wyniku czego Herkules (zwano go tam rzymskim imieniem) pokonuje nawet te potwory, których w rzeczywistości w życiu nie widział. Drugi serial jest jeszcze luźniej oparty na mitologii, gdyż głównymi bohaterkami są niegdysiejsza zła Amazonka Xena, która "nawraca się" i postanawia czynić dobro, wraz z niejaką Gabrielą. Razem dokonują czynów podobnych do tych Herkulesa, z tym że trafiają nawet na postaci z innych religii. W ostatnim sezonie "Xeny", tytułowa bohaterka nawet walczy z demonami, zamiast potworów i bogów...

Oglądaliście kiedyś te seriale? Co o nich myślicie? Warto zakładać o nich "sekcję" na naszym serwisie?

Pitagoras23

• Gość
Odp: [Serial] Herkules & Xena
« Odpowiedź #1 dnia: 23.11.2008, 19:19:25 »
Ja oglądałem "Herkulesa" i muszę przyznać, że był to ciekawy serial. "Xenę" również widziałem, ale nie całą. Myślę, że wątki mogą być, jednak niekoniecznie będą cieszyły się popularnością, ze względu na brak już jakichkolwiek wzmianek o tych serialach.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #2 dnia: 23.11.2008, 19:35:21 »
Kiedyś oglądałem Xenę, ale nie pamiętam wiele. Dla mnie to była kobieca wersja Conana i tyle. ;p

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #3 dnia: 23.11.2008, 19:44:00 »
Ja oglądałem obydwa, ale ile mogę z tego pamiętać? Miałem wtedy 7 lat? Jak nie mniej! :D

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #4 dnia: 23.11.2008, 20:05:42 »
1. Szczątkowo coś z "Herkulesa" pamiętam, ale to małe szczątki są.
2. Jak dla mnie schemat obydwu jest prosty:

- wejściówka;
- dwie do trzech scen dialogów tych "złych";
- i stąd aż do końca sceny wzajemnego obijania się;

3. Sekcję niekoniecznie, ale może dwa osobne wątki... ;)

Dla mnie to była kobieca wersja Conana i tyle. ;p

Ja tam ją postrzegałem jako rozwrzeszczanego babusa, który wszystkich dookoła lał po szyjach lub częstował kopniakami. :P[/OT]

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
« Odpowiedź #5 dnia: 23.11.2008, 20:40:14 »
Widząc reakcję, zainteresowanie, oraz aktualną popularność tych seriali w telewizji czy w ogóle (praktycznie zerowa) nie wiem czy warto otwierać takie sekcje. (choć na początku byłem lepiej nastawiony)
Hmm, może zrobić jeszcze inaczej - robić coś w tym kierunku (teksty, obrazki, opisy, dyskusje, co jeszcze?), ale ograniczyć się do ogólnej sekcji - coś jak "Inne (cywlizacje)" w serwisie (5 główna sekcja). (oczywiście będzie to podsekcja... ale której sekcji - greckiej czy rzymskiej, chyba greckiej?)

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 97
  • Magister Mythologiae Omniae
« Odpowiedź #6 dnia: 23.11.2008, 20:43:17 »
Co masz na myśli? Żeby jedna sekcja, w której tematy są wrzucone jak do jednego worka, a nie z wieloma poddziałami?

Offline bo

• Kwestor
  • Punkty wiedzy 2
  • A cóż piękniejszego nad niebo...
« Odpowiedź #7 dnia: 23.11.2008, 21:50:01 »
Jeśli mam być szczery to te seriale dla mnie były nie do "przetrawienia" no po prostu kicha jak nie wiem co. Te sceny walk - no parodia jednym słowem. No może trochę lepszy niż moda na sukces był ten serial. Ja mogę co najwyżej ten serial wyśmiać. Sory jeśli kogoś irytuje moja wypowiedź (bo np ktoś lubi ten serial) ale przecież to rzecz gustu.     

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #8 dnia: 23.11.2008, 22:08:10 »
Oglądałem oba... Herakles fajnie grał, a Xena łaziła w fajnych ciuchach. :D

Offline She

• Najpiękniejsza.
  • Kwestor
  • Punkty wiedzy 7
« Odpowiedź #9 dnia: 24.11.2008, 07:03:40 »
Czy mi się coś pomieszało, czy później zrobili (c)hybrydę Xeny i Herkulesa?

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #10 dnia: 24.11.2008, 12:09:43 »
Tak... Xena spotkała się chyba parę(naście) razy z Herkulesem.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 24.11.2008, 16:47:35 »
To może na początku stworzyć tylko nowe wątki.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
« Odpowiedź #12 dnia: 24.11.2008, 17:00:53 »
Co masz na myśli? Żeby jedna sekcja, w której tematy są wrzucone jak do jednego worka, a nie z wieloma poddziałami?
Jeżeli dobrze Cię rozumiem, a Ty mnie, to raczej tak. ;)

Offline Liguria

• Legionista
  • Punkty wiedzy 9
  • Nimfa górska
« Odpowiedź #13 dnia: 19.12.2008, 18:58:21 »
Kiedyś widziałam, ale niespecjalnie przypadło mi do gustu. Po prostu mnie ten, tak naprawdę, film akcji nie wciągnął.

kefirhero

• Gość
Odp: Herkules & Xena
« Odpowiedź #14 dnia: 15.04.2011, 14:23:42 »
ja bardzo lubiłem serial normalnie ubóstwiałem jak Xena i Herkules spotykali innych bogów czy potwory z mitologi (nie tylko greckiej ).

Ostatnie odcinki Xeny gdy pozabijała ona większość bogów ponieważ bali się oni mocy jej dziecka i chcieli je zabić bardzo mi się podobały  (szkoda tylko ze bogom odbiło i musieli umrzeć ).Dobry był też odcinka lekko humorystyczny gdzie Ares (będąc już śmiertelnikiem)uczył się życia na farmie.

Co do ciekawych odcinków z Herkulesa to było też dobre jak herkules jakimś cudem znalazł się gdzieś na wyspach brytyjskich i spotkała tam bogów z Asgardu (thora logkiego odyna  ;p)pomagał im w powstrzymać nadchodzący Ragnarok.Lub ostatni odcinek gdzie Herakles walczył z tytanami uwolnionymi z Tartaru .Lub też gdy miał uwolnić Persefone porwaną przez Hadesa(z miłości oczywiście).

Chociaż lekko opierały się one o mitologie fajnie się oglądało walkę z bogami i potworami której towarzyszyła lekka dawka humoru.Fanom mitologi na pewno się spodoba.

Spis postaci(śmiertelni bogowie tytani i potwory) z mitologi jakie pojawiły się w Herkulesie i Xenie.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Hercules_and_Xena_characters

Tutaj opisy odcinków
http://www.hostultra.com/~kszonew/hwo/season1.htm

A tutaj odcinki online (eng)
herkules
http://tv.blinkx.com/show/hercules-the-legendary-journeys/roEdOYKsXzMFaNCLmX53TJJ6sSg#s1
Xena
http://tv.blinkx.com/show/xena-warrior-princess/K4VVPQTGBlUDc7T9

justyna_k

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 14.10.2019, 11:23:25 »
Serial o Xenie oglądałam, lecz nie cały. Lubiłam takie seriale w latach 90-tych, lecz było mało czasu, co przecież szkoła ważniejsza.

Offline szocik

• Wyzwoleniec
  • *
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #16 dnia: 29.07.2020, 14:30:36 »
ale mi dzieciństwo przypomnieliście ;)

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac siedem (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest cztery odjac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac trzy(napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac zero (napisz malymi literami):
Napisz literami ile to jest szesc odjac trzy (napisz malymi literami):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem