Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Autor Wątek: Homoseksualizm a polska tolerancja?  (Przeczytany 125134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
Odp: Homoseksualizm a polska tolerancja?
« Odpowiedź #20 dnia: 05.12.2008, 15:36:29 »
Mam takie samo zdanie odn. tematu felietonów.
A co z prawdziwymi homoseksualistami?

Mam cioteczną siostrę homoseksualną. Co prawda rzadko rozmawiamy, (odległość zamieszkania i mało wspólnych tematów :P) ale ton rozmowy nie jest w atmosferze "nie lubię homoseksualistów". Jak już to jest w luźnej, rodzinnej atmosferze. ;]

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #21 dnia: 05.12.2008, 15:37:01 »
Nie ważne czy jesteś Homoseksualistą, Biseksualistą, Hetero, i inne ero! Ważne, abyś nie obrażał mnie, ja nie będę obrażał ciebie.
Jak ktoś nie rozumie, zapraszam na gadu. :)

Popieram Kalontasa! ;]

Edit: Dodaje po przeczytaniu tych 4 dodatkowych wypowiedzi. -,-
Cóż, KazuaR. To jest twoja SIOSTRA, więc RODZINA. Przecie nie będziesz się czepiał własnej SIOSTRY, prawda? ;]

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 05.12.2008, 15:39:38 »
Na prowokację najlepiej odpowiedzieć ironią. :P :P :P
To wpierw mogłeś tak napisać, gdyż gdybym ja znajdował się na miejscu czytającego, to bym był (łagodnie mówiąc) nieźle zdegustowany taką odpowiedzią.

Mam cioteczną siostrę homoseksualną. Co prawda rzadko rozmawiamy, (odległość zamieszkania i mało wspólnych tematów :P) ale ton rozmowy nie jest w atmosferze "nie lubię homoseksualistów". Jak już to jest w luźnej, rodzinnej atmosferze. ;]
Mamy kolejny przypadek, że taka sytuacja jest normalna, akceptowana i można z nią żyć.

No ale co, ja też dobrze traktuję ew. gejów, ale w obawie o jakąś - nie daj Boże (dla niego) - miłość, trzymam się z daleka, bo mi się nie widzi, żeby się we mnie gej kochał. Dlaczego? Bo ja nim nie jestem!
Skąd wiesz, czy już tak nie jest?

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #23 dnia: 05.12.2008, 15:41:35 »
Może podnieca go ciało kobiet, nie mężczyzn. To łatwo określić. :)

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 05.12.2008, 15:43:05 »
Taka miłość jest miłością potajemną, o której zapewne i tak się nie dowie. A to, co go pociąga to już nie temat na dyskusję w tym wątku.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
« Odpowiedź #25 dnia: 05.12.2008, 15:48:14 »
Do tego momentu mogłoby minąć tyle czasu, że potem mógłbyś już nie brać tego pod uwagę.
Bardzo możliwe.

Myślę, że 15 lat to wiek odpowiedni, który w naszym prawie już pozwala na stosunki płciowe między wszystkimi i nie grozi za to kara więzienia.
Co to ma do rzeczy? Być może źle się zrozumieliśmy. Chodziło mi kiedy dziecko miałoby decydować czy chce być adoptowane przez parę homoseksualną.
Tak to sformułowałem, gdyż ten wiek jest już odnotowywany w polskim prawie i ten wiek jest jak najbardziej odpowiedni z kilku względów. Po pierwsze człowiek jest już na tyle rozumny, że wie, co może być dla niego lepsze. Po drugie nawet gdyby trafiło w rękę nieodpowiedzialnych ludzi, to sam będzie sobie winien, gdyż nie ma już odpowiedzialności wychowanków czy opiekunów z domu dziecka.
W wieku 15 lat czasami kończy się rola rodziców (mówię o takim dosłownym, np. gdy 'dziecko' wyjeżdża do szkoły z internatem), albo za kolejne 3 lata. Jakoś nie widzę w tym sensu.

Mi chodziło o uprzedzenia podświadome. Nie możesz stwierdzić, co masz podświadome, bo to jest podświadome. Nie wiesz o tym. Taki wniosek wysunąłem z przebiegu samej rozmowy.
Udowadniasz mu coś, czego Twoim zdaniem nie jest w stanie wogólne skontrargumentować. Nie sądzisz, że to... troszkę nieodpowiednie?
Co do samej podświadomości - są sposoby (z tego co mi wiadomo) do 'poznawania swojej podświadomości'.
(BTW, co teraz studiujesz Kalontas?)

KazuaR poruszył bardzo ważną rzecz odnośnie forum dla heteroseksualistów. Myślę, że niejeden homoseksualista przewinął się przez to forum, nie ujawniając swojej twarzy, gdyż nie miał do tego sposobności. Może ten wątek to zmieni.
Na takim forum wogóle nie jest potrzebne informowania kogokolwiek o swojej orientacji, najczęścej rozmawiamy o starożytnych cywilizacjach, do rozmów tych nie jest potrzebna informacja o orientacji.

Co sugerujesz? Jacyś sztuczni są?

Mamy kolejny przypadek, że taka sytuacja jest normalna, akceptowana i można z nią żyć.
Czy ktoś sądził, że tak nie jest?

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 05.12.2008, 15:52:29 »
W wieku 15 lat czasami kończy się rola rodziców (mówię o takim dosłownym, np. gdy 'dziecko' wyjeżdża do szkoły z internatem), albo za kolejne 3 lata. Jakoś nie widzę w tym sensu.
Dlaczego jest to dla Ciebie bez sensu? To jaką Ty chciałbyś dać decyzję. Pamiętajmy, że nie może to być zbyt późno, gdyż może to działać ze szkodą dla obu stron.

Mi chodziło o uprzedzenia podświadome. Nie możesz stwierdzić, co masz podświadome, bo to jest podświadome. Nie wiesz o tym. Taki wniosek wysunąłem z przebiegu samej rozmowy.
Udowadniasz mu coś, czego Twoim zdaniem nie jest w stanie wogólne skontrargumentować. Nie sądzisz, że to... troszkę nieodpowiednie?
Nie mogę doszukać się tego czegoś nieodpowiedniego. Mógłbyś mi to wskazać?

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #27 dnia: 05.12.2008, 15:54:59 »
Na prowokację najlepiej odpowiedzieć ironią. :P :P :P
To wpierw mogłeś tak napisać, gdyż gdybym ja znajdował się na miejscu czytającego, to bym był (łagodnie mówiąc) nieźle zdegustowany taką odpowiedzią.
To byś musiał być sobą i nie czytać postów w całości. :P ;D

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 05.12.2008, 15:55:59 »
KazuaR poruszył bardzo ważną rzecz odnośnie forum dla heteroseksualistów. Myślę, że niejeden homoseksualista przewinął się przez to forum, nie ujawniając swojej twarzy, gdyż nie miał do tego sposobności. Może ten wątek to zmieni.
Na takim forum wogóle nie jest potrzebne informowania kogokolwiek o swojej orientacji, najczęścej rozmawiamy o starożytnych cywilizacjach, do rozmów tych nie jest potrzebna informacja o orientacji.
Rozumiem przez to sytuację, której na razie jeszcze nie ma, ale wkrótce się pojawi. Otóż gdyby powstał artykuł o związkach homoseksualnych w starożytności, możliwe, że ktoś by się przyznał. To jest tylko tak a propos tego, co zostało już napisane. A wracając bardziej do sedna wypowiedzi, to oczywiście nie mam zamiaru poznawać tajemnic każdej osoby.

Nie rozumiem ;)

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #29 dnia: 05.12.2008, 15:59:07 »
Dlaczego jest to dla Ciebie bez sensu? To jaką Ty chciałbyś dać decyzję. Pamiętajmy, że nie może to być zbyt późno, gdyż może to działać ze szkodą dla obu stron.
Moim zdaniem zanim dziecko będzie gotowe sądzić o sobie a takiej sprawie będzie już dorosłe, dlatego nie ma sensu wtedy już sama adopcja.

Nie mogę doszukać się tego czegoś nieodpowiedniego. Mógłbyś mi to wskazać?
To był kontrargument dla Kalontasa... ;)
Mogę napisać - "Jesteś potajmenym gejem, ale nie chcesz się do tego przyznać. Nie ważne co mi powiesz, bo to jest zakodowane w Twojej podświadomości, z którą nie masz kontaktu.". Rozumiesz o co mi chodzi? ;)

Nie rozumiem ;)
To ja się pytam. :D Co miało znaczyć to pytanie "A co z prawdziwymi homoseksualistami?".

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 05.12.2008, 16:02:59 »
Moim zdaniem zanim dziecko będzie gotowe sądzić o sobie a takiej sprawie będzie już dorosłe, dlatego nie ma sensu wtedy już sama adopcja.
Tym stwierdzeniem odbierasz prawo do szczęścia takim osobom. To może zrobić tak, że dziecko samo będzie decydowało do jakiej chce należeć rodziny, ale nie w wieku 15 czy 18 lat, ale kiedy będzie już tego tak naprawdę świadom. Oczywiście mówię o dzieciach z domu dziecka, którzy pozbawieni się biologicznych rodziców.

Mogę napisać - "Jesteś potajmenym gejem, ale nie chcesz się do tego przyznać. Nie ważne co mi powiesz, bo to jest zakodowane w Twojej podświadomości, z którą nie masz kontaktu.". Rozumiesz o co mi chodzi? ;)
Ciężko jest mi to zrozumieć.

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #31 dnia: 05.12.2008, 16:09:30 »
Przestańcie cytować. xD BO ja nic nie czaje! :D

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 05.12.2008, 16:10:34 »
To jak mamy wypowiadać się. Bez cytatu nie da rady.  ;)

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #33 dnia: 05.12.2008, 16:13:00 »
Mówcie do kogo to leci, a nie cytaty...
@Kaj
Ja tam zawsze czytam posty w całości (chyba że za dużo cytatów). xD

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 97
  • Magister Mythologiae Omniae
« Odpowiedź #34 dnia: 05.12.2008, 16:26:19 »
Obecnie studiuję filologię angielską.
Problem polega na tym, że gejem nie można być jedynie podświadomie, bo popęd płciowy do tej samej płci się w okresie dojrzewania by uzewnętrznił. Uprzedzenia to zupełnie inny temat, który nie jest powiązany z hormonami.

Są sztuczni homoseksualiści. Ci, co "dla mody" udają homo, żeby być światowymi, modnymi, nowoczesnymi. Niestety, ale taka jest prawda.

Pitagoras23

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 05.12.2008, 16:32:41 »
To powiedzmy, że ta dyskusja, ten felieton dotyczy tylko tych prawdziwych.

Petros

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 05.12.2008, 18:28:31 »
Tak więc widać, że ludzie, szczególnie w dużych miastach, podchodzą do tych spraw nieco łagodniej i widzą, że homoseksualizm to nie choroba, lecz normalne, podkreślam normalne,  zjawisko, gdyż czym ci ludzie są gorsi od innych. Zachowują się tak samo, mówią tak samo, bawią się tak samo. Jedyny szczegół, to to, że chodzą za rękę z tą samą płcią. W Polsce ze względu na ogólnie piętnowanie nawet czegoś takiego, ludzie ci i o tym zapominają, bądź boją się.
Możecie sobie myśleć co chcecie, ale według mnie homoseksualizm nie jest tak do końca normalny, z tego względu, że głównym założeniem związku jest posiadanie dzieci, a homoseksualiści ich mieć nie mogą z wiadomych przyczyn. Po to jest kobieta i mężczyzna, żeby mogły powstawać nowe pokolenia. W przeciwnym wypadku na pewno wszyscy by byli tej samej płci. Oczywiście jestem skłonny zaakceptować takie coś, jednak najbardziej denerwuje mnie afiszowanie się takich osób poprzez te wszystkie parady równości i wyznania w mediach. Po co to komu potrzebne? Jak ktoś jest homoseksualistą to niech sobie normalnie żyje. Myślę, że homoseksualiści sami sobie szkodzą, bo poprzez takie zachowania uważają siebie za innych. Gdyby uważali, że to normalne to zachowywaliby się inaczej, czyli tak jak każdy zwykły człowiek.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #37 dnia: 05.12.2008, 18:51:16 »
Mówcie do kogo to leci, a nie cytaty...
Zobacz mój pierwszy post w tym wątku, jak bym tylko pisał
@Pitagoras...
Niewiele by z tego było.

Tym stwierdzeniem odbierasz prawo do szczęścia takim osobom. To może zrobić tak, że dziecko samo będzie decydowało do jakiej chce należeć rodziny, ale nie w wieku 15 czy 18 lat, ale kiedy będzie już tego tak naprawdę świadom. Oczywiście mówię o dzieciach z domu dziecka, którzy pozbawieni się biologicznych rodziców.
No właśnie o to chodzi - kiedy będzie tak naprawdę świadom?

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #38 dnia: 05.12.2008, 19:05:54 »
Nie chodziło mi o małe cytaty ale o takie:
Cytujecie cytata który zacytował cytowanego cytata. Rozumiecie coś? Bo ja nie rozumiem jak jest zacytowane. :D

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #39 dnia: 05.12.2008, 19:14:55 »
To też ma swój cel, by nie zapomnieć o co się w ogóle tak argumentujemy. Może się to wydawać śmieszne, ale często sie zdarza. ;)

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Najdluzsza rzeka Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Najdluzsza rzeka Polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac zero (napisz malymi literami):
Napisz literami ile to jest szesc odjac trzy (napisz malymi literami):
Napisz literami ile to jest szesc odjac cztery (napisz malymi literami):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem