Różne > Mezopotamia

Wiszące Ogrody Babilonu

(1/1)

Kalontas:
Jest to szesnastowieczny drzeworyt holenderskiego artysty Martina Heemskercka, ręcznie kolorowany. Przedstawia on legendarne Wiszące Ogrody Babilonu, czyli jeden z siedmiu cudów świata starożytnego. Podobno zasadził je na dachach i pawilonach swojego pałacu król chaldejski Nabuchodonozor II dla swojej żony Semiramidy. Była ona z pochodzenia Medyjką i tęskniła za krajobrazami swojej ojczyzny, toteż mąż postanowił dla jej wygody sprawić jej ten malowniczy "drobiazg".

Petros:
Wiszące Ogrody to chyba najbardziej tajemniczy z 7 Cudów Świata. Praktycznie nic o nich nie wiemy. Nawet to przez kogo zostały stworzone nie jest do końca jasne.

Pitagoras:
Ja w ogóle nie rozumiem sensu nadania mu takiego miana, bowiem cudami świata praktycznie były budowle kamienne, świątynia Artemidy, piramidy, latarnia na Faros, etc, a nie rośliny, z których nic się nie zachowało.

Kalontas:
Autorów antycznych zachwyciła przede wszystkim niezwykłość tego pomysłu i jego wykonania - w końcu nie co dzień zakłada się na dachu i w korytarzach regularny ogród. ;)

Petros:
Ale nawet z tych kamiennych budowli niewiele się zachowało, więc co za różnica. Nawet piramidy gorzej wyglądają niż kiedyś, choć to jedyny zachowany cud świata z najbardziej popularnej listy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej