Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Autor Wątek: Gry o starożytności  (Przeczytany 21299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Petros

• Gość
Gry o starożytności
« dnia: 03.01.2009, 15:29:53 »
Ostatnio jakoś mało powstaje gier o starożytności, jednak dawniej takich tytułów powstawało kilkanaście razy na rok. W związku z tym część osób może nie pamiętać starych, dobrych gier, jednak co najważniejsze grywalnych. Poza tym, taki spis gier o tematyce starożytnej mógłby być przydatny, dla tych którzy tylko w takie grają, więc zapisujcie tutaj to co Wam przychodzi na myśl.

Strategie:
- Age of Empires I i II, Age of Mythology
- Cultures, Cultures II, Northland, 8th Wonder of the World
- The Settlers I, II, III, IV, VI
- Cezar I, II, III, IV
- Faraon i Kleopatra
- Zeus i Posejdon
- Cesarz
- Children of the Nile
- Glory of the Roman Empire i Imperium Romanum

Przygodowe:
- Aztek
- Odyseja: W poszukiwaniu Ulissesa

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
Odp: Gry o starożytności
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2009, 16:04:40 »
Europa Universalis: Rome. Moim zdaniem warta uwagi, choć dla ludzi o mocnych procesorach. ;P

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #2 dnia: 04.01.2009, 13:37:39 »
Teraz ma wyjść "Rise of the Argonauts". Co prawda do starożytności mało nawiązuje, ale utrzymana jest na bazie mitu o Jazonie. :P

Rafalkov

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 19.04.2009, 13:48:04 »
Przeszedłem Rise of the Argonauts i  powiem szczerze, że mam wobec niej mieszane uczucia. Otóż system walki był bardzo fajny (w końcu to twórcy God of war ), grafika też spoko. Jednak chodzenie po miastach i pytanie się prawie każdego przechodnia i długie rozmowy sprawiły, że gra była monotonna. Jeśli chodzi o RPG to polecam Titan Questa.

A o poprawnym pisaniu i nie pisaniu dwóch postów pod rząd słyszałeś? - KazuaR

wowo

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 18.06.2009, 20:21:34 »
Tym, którzy nie grali, polecam dość starą, ale wg mnie, wartą uwagi grę Titan Quest i dodatek do niej Titan Quest: Immortal Throne.

Zbędne spacje. - KazuaR

Offline Nangridh

• Młodzik Archeosu :)
  • Legionista
  • Punkty wiedzy 4
« Odpowiedź #5 dnia: 02.07.2009, 13:19:33 »
Ze strategii kojarzę jeszcze grę Rise & Fall: Civilizations at War. Taka strategia z elementami mordobicia. :) Do wyboru "cywilizacje": Egipt, Macedonia, Rzym, Persja, Galia i Kartagińczycy. Gierka trochę stara ale ma parę innowacyjnych rozwiązań które w dzisiejszych strategiach nie są spotykane.

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #6 dnia: 02.07.2009, 13:59:37 »
Cóż, obecnie grywalność rzadko idzie w parze z innymi elementami wymaganymi przez graczy. :P

Ostatnio mnie co nieco oświeciło: z cRPG jest jeszcze Loki, wykorzystujący elementy mitologii greckiej, egipskiej, skandynawskiej oraz azteckiej.

Offline Nangridh

• Legionista
  • Punkty wiedzy 4
« Odpowiedź #7 dnia: 02.07.2009, 15:04:16 »
Loki za specjalnie nie przypadło mi do gustu. Na dodatek śmieszy mnie to, że gra ta zaliczona jest do cRPG. Jest grą hack'n'slash typu Diablo lub Sacred.

Offline Melanchton

• Obywatel
  • Punkty wiedzy 1
« Odpowiedź #8 dnia: 04.07.2009, 19:51:09 »
Ze strategii kojarzę jeszcze grę Rise & Fall: Civilizations at War. Taka strategia z elementami mordobicia. :) Do wyboru "cywilizacje": Egipt, Macedonia, Rzym, Persja, Galia i Kartagińczycy. Gierka trochę stara ale ma parę innowacyjnych rozwiązań które w dzisiejszych strategiach nie są spotykane.

Też ją znam :D (znam bo mam i gram ;)), świetna jest, i o ile dobrze się orientuję to grywalnymi cywilizacjami są 4 pierwsze. A inne znane mi gry to Imperium Romanum i Grand Ages Rome.

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #9 dnia: 04.07.2009, 19:58:04 »
Właśnie, w tym numerze (lipcowym) Cd-Action ma właśnie Rise & Fall być. Warto kupować? :>

Offline Melanchton

• Obywatel
  • Punkty wiedzy 1
« Odpowiedź #10 dnia: 05.07.2009, 13:58:16 »
Wiesz, jak ja zobaczyłem tą grę na ulotce z hipermarketu i pooglądałem trochę filmików na youtubie, to od razu pobiegłem kupić :D. I wcale tego nie żałuję, więc jak dla mnie to warto zakupić CD-Actiona z Rise'em. W tej grze jest fajny motyw: mamy do dyspozycji bohatera (dwóch na każdą cywilizację) i jak naładujemy pewien pasek to możemy się w tegoż bohatera wcielić (po wciśnięciu klawisza kamera zlatuje za plecy bohatera i nawalamy wrogów :D). I to jest moim zdaniem genialny pomysł, który świetnie urozmaica grę.

Offline Nangridh

• Legionista
  • Punkty wiedzy 4
« Odpowiedź #11 dnia: 05.07.2009, 21:37:41 »
Warto wspomnieć też o walce morskiej. R&F jest jedyną grą w której widziałem by statki były na tyle duże by mogły pomieścić 500 jednostek (i to jeszcze statek średniej wielkości!) i na dodatek można po statku swobodnie się poruszać. Świetnie też wygląda atakowanie statków taranem. Statek uderzony "z byka" w burtę rozpada się na pół przy czym ludzie wypadają ze statku i dookoła latają deski. Naprawdę świetny efekt. No i oczywiście abordaż po którym można statek przejąć.
Skoro ma być CD-A to chyba sam sobie kupię :)

A co do cywilizacji to tylko Egipt, Macedonia, Rzym, Persja są grywalne przez internet (chyba ,że coś pokręciłem:P)

Offline Melanchton

• Obywatel
  • Punkty wiedzy 1
« Odpowiedź #12 dnia: 06.07.2009, 14:52:28 »
Hmm, przyznam się, że przez internet nie grałem, ale skoro wiadomo, że jest 8 bohaterów i każda cywilizacja ma 2 to znaczy, że są tylko 4 grywalne cywilizacje :D. Chyba, że jest możliwość zagrania pozostałymi w potyczkach (szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w tą grę, więc jest to możliwe). A co do bitew morskich to fakt są świetne. Jak grałem kiedyś Grekami to w jednej z misji miałem zabić 100 Persów z łuku (oczywiście grając bohaterem) stojąc na pokładzie statku. Wtedy się widzi jak fajnie jest ta sprawa zrobiona.

Offline Nangridh

• Legionista
  • Punkty wiedzy 4
« Odpowiedź #13 dnia: 06.07.2009, 17:24:08 »
A może masz rację z tymi cywilizacjami. W końcu moja wiedza o grze ogranicza się do wersji demo i filmików z youtube :).
Może z siłą tych herosów trochę przesadzili ale cóż ,heros to heros musi być zarąbisty :P Bardzo dużo radochy daje wyrżnięcie całego korpusu łuczników w pojedynkę  ;D

Offline Melanchton

• Obywatel
  • Punkty wiedzy 1
« Odpowiedź #14 dnia: 06.07.2009, 17:59:27 »
Podzielam twoje zdanie co do siły herosa, ale wyrżnięcie oddziału wroga w pień herosem sprawia dużą radość i jest dobrym urozmaiceniem ;). A spotkałem się nawet w jednej misji, że musiałem "pokazać" swojej armii jak się to robi poprzez wycięcie kilku oddziałów, dopiero wtedy mogłem nimi normalnie zaatakować :D.

Offline Nangridh

• Legionista
  • Punkty wiedzy 4
« Odpowiedź #15 dnia: 06.07.2009, 18:18:21 »
To jest prymitywna forma przejmowania władzy siłą ;D

Duke Nukem

• Gość
Poszukiwane uaktualnienie Kleopatry
« Odpowiedź #16 dnia: 11.07.2009, 11:49:37 »
Witam wszystkich.
Od razu powiem że na forum Archeos przywiodły mnie poszukiwania pliku Kleopatra 2.1 Uaktualnienie.zip
Jest niby w archiwum ale nie da się go pobrać, prawdopodobnie plik został już usunięty. Czy ktoś z Was byłby uprzejmy udostępnić ten plik ponownie?
Odwdzięczyć się mogę kulturalną wymiana zdań, poglądów, etc... :P No bo czym? :) Co nie znaczy że jak nie będzie nikogo kto by go udostępnił to będę niegrzeczny. :P
Tak na marginesie to grywałem w Faraona chyba z 8 do 6 lat temu. I właśnie powracam do tej gry ponownie. I najciekawsze że nie doszedłem jeszcze do misji w Kleopatrze... :) Ale co tam. Smaczne kąski trzeba sobie dawkować powoli. :)
Pozdrawiam.

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #17 dnia: 11.07.2009, 12:47:20 »
Hmm... Ten patch chyba był wadliwy i nie chciał normalnie działać. :P Nie wiem, bo nie miałem okazji go sprawdzić, ale jest nadal osiągalny tutaj: Klik

Duke Nukem

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 11.07.2009, 13:59:43 »
No właśnie. Komunikat z winrar'a po zassaniu tego pliku:
"!   F:\download\FireFox Down\Kleopatra 2.1 Uaktualnienie.zip: Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone"
Kiepsko. Może znajdzie się ktoś kto będzie miał ten plik.
Dzięki za odpowiedź.

Offline Melanchton

• Obywatel
  • Punkty wiedzy 1
« Odpowiedź #19 dnia: 11.07.2009, 14:20:27 »
Ja natomiast znalazłem taki w sieci, ale chyba w wersji językowej amerykańskiej.

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac szesc(napisz malymi literami bez polskich znakow):
Jakie miasto jest stolica polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem