Offtopic > Offtopic

1939

(1/3) > >>

jasiek1:
Co by się stało gdyby Rosjanie  nie napadły nas 17 września 1939?
Według mnie wyparlibyśmy Niemców i wygralibyśmy kampanię wrześniową. A wy, jak myślicie?

Nazwy mieszkańców krajów piszemy z dużej litery i nie obrażamy innych w tym przypadku Rosjan!- Pitagoras

Lodowax:
Ja sądzę, że to jest serwis o starożytności, ale skoro już temat został zarzucony...

Gdyby Rosjanie nie zaatakowali Polaków to nadal obowiązywałby przecież pakt Ribentrop-Mołotow, a zatem armia niemiecka dostawałaby rosyjskie zaopatrzenie. Po prostu Niemcy pomęczyliby się z nami nieco dłużej. Polscy żołnierze zwyczajnie nie byli przygotowani na klęskę, a ta mogła się zawsze zdarzyć. Chodzi po prostu o to, że zbyt wielkie nadzieje pokładaliśmy w pomocy z Zachodniej Europy i tyle. Gdybyśmy zajęli wszystkie przygraniczne punkty zaopatrzeniowe i ciężką artylerią rozbili największe zgrupowania sił niemieckich mielibyśmy jako-taką szansę wygrać z Osią. ;)

KajSztof:
Pal licho nawet wsparcie. Wojsko Polskie w tamtych latach było po prostu słabo uzbrojone. Broń pamiętała czasy I Wojny Światowej, a gdyby nie to, to sądzę, że Niemcy by się o nas rozbili. Nie dość, że nasza armia była wtedy jedną z większych w świecie (tak, tak, jedna z większych), to w dodatku nie brakowało nam zdolnych wodzów i w dodatku odwaga była naszą mocną stroną. ;) Morale mieliśmy znacznie większe od szkopów. :) Niestety, samą odwagą nie wygramy z napastnikiem znacznie lepiej wyposażonym. :-\

Pitagoras:
Ja uważam, że gdyby na nas nie napadli, nie musielibyśmy później przeżywać przegranej oraz niewoli związanej z komunizmem, która to naszemu krajowi i naszemu społeczeństwu przyniosła więcej zmartwień niż korzyści. Ja spojrzę na to z punktu widzenia ekonomii. Gdyby nie ta wojna, no praktycznie, i ta wcześniejsza też, nie bylibyśmy państwem słabo rozwiniętym gospodarczym i nie musielibyśmy gonić innych.

jasiek1:
Ale panowie szanowni pamiętajcie o tym że Niemcy byli na skraju wyczerpania i gdyby ruscy im nie pomogli to by dalej nie zaszli. Trzeba również wiedzieć o tym , że Niemcy zakładali, że Polska podda się w 2,3 tygodnie, a tu guzik.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej