Główne cywilizacje > Kultura i Sztuka

Obowiązki Faraona wobec Nilu

(1/3) > >>

ziemek8:
Nil w życiu Egipcjan był bardzo ważny to fakt, ale czy to prawda, że Faraon musiał (był to jego obowiązek w czasie pewnego święta) oddawać nasienie wprost do rzeki?

Kalontas:
Przyznam, że nic o tym nie słyszałem, ale niech wypowie się Lodowax, bo on się zdaje znać na Egipcie lepiej ode mnie.

Lodowax:
Hm... Ja też - szczerze powiedziawszy - nigdy w życiu nie spotkałem się z takim zwyczajem w żadnej dostępnej mi literaturze. Choć wydaje mi się to dość możliwe, bowiem faraon, jako syn bogów mógł swoim nasieniem błogosławić i użyźniać nasiona, które zostały zasadzone. W końcu w mitologii egipskiej wiele przygód bogowie mieli z cudzą spermą. 8)

ziemek8:
Usłyszałem to w jakimś programie na Discovery lub NationalGeographic jakiś czas temu.

Pitagoras:
Wyjaśnieniem tej kwestii może być mój artykuł o mieście Oksyrynchos, jeżeli go czytaliście. Tam jest napisane: Ciekawą rzeczą, godną poznania, jest etymologia nazwy miasta. Otóż według antropologów i etymologów, nazwa pochodzi od ryby. Ryba ta żyjąca w Nilu, była ważna w mitologii egipskiej, ponieważ według mitu zjadła prącie samego Ozyrysa. Może to na znak tego faraon musiał to robić, bowiem Ozyrys był odpowiedzialny za wylewy Nilu, przynajmniej w grze "Faraon". ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej