Offtopic > Offtopic

Percy Jackson and the Olympians, R. Riordan

(1/3) > >>

Berenike:
Być może uczestników tego forum zainteresuje ta seria książek (można sobie o wszystkich tomach poczytać na Amazonie) oraz fakt, że niebawem w Polsce (początek maja) ukaże się pierwszy tom, a potem następne. O pierwszym tomie można przeczytać na stronie wydawnictwa: http://galeriaksiazki.com.pl w dziale zapowiedzi. Książki są naprawdę fajne, choć oczywiście znać wpływ popularności Harry'ego Pottera. Ale mitologia jest naprawdę dobrze wykorzystana i główny wątek zapowiada się ciekawie.

Kalontas:
Podany link nie działa, ale znalazłem opisy, jak to mówią - Google rulez. ;D

Może to być coś ciekawego, choć jeszcze się z tym nie spotkałem. Syn Posejdona... bardziej bym się spodziewał syna Zeusa, no ale cóż. ;) Czekam na publikację w Polsce. Jak się znajdzie parę groszy, może nawet kupię jedną albo dwie książki z tego.

KazuaR:
No to trochę dziwne z tym linkiem, Kal. Ja bez żadnych problemów widzę stronę. ;)

Początek maja... Co prawda mam już parę tytułów w przód do przeczytania, ale to też chętnie przeczytam. ;]

Kalontas:
Dziwią mnie dwie rzeczy w tym, co przeczytałem o tej serii:
-Riordan mówi, że "skończyły mu się mity" i musiał synowi zacząć wymyślać nowe. Pomijając moją wątpliwość w to, czy mitologia grecka nadaje się opowiadania małemu dziecku... jak mogą komuś skończyć się mity? Ja sobie tego po prostu nie wyobrażam! :D Facet musiał wiedzieć o mitologii przynajmniej trzykrotnie mniej niż ja.
-Bogowie w Empire State Building... uh...

KazuaR:
Wymyślał nowe? :D Nieźle, poczekam na zbiór jego mitów. ;p

--- Cytat: Kalontas w 02.03.2009, 15:06:25 ----Bogowie w Empire State Building... uh...
--- Koniec cytatu ---

Może byli tam po autografy od Spider-Mana? ;d

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej