Archeos > Archeos

Następne główne sekcje

(1/2) > >>

Kalontas:
Kiedyś już mieliśmy taką ankietę i jej zwycięzca (Mezopotamia) dostał po pewnym czasie swoją sekcję główną. Celem tej ankiety jest wyłonienie następnego kandydata na nową sekcję główną.

Ja oddałem swój głos na Indie. Może i ich dział dopiero powstał i jeszcze nic w nim nie ma, jednak z tych propozycji pragnąłbym ją wyróżnić ze względu nie tylko na to, jak zaskakująco duży wpływ Indie mają na współczesną kulturę, ale także to, że mamy cywilizacje w jakby kilku blokach:
Zachód:
-Grecja
-Rzym
Bliski Wschód:
-Egipt
-Mezopotamia
Daleki Wschód:
-Chiny
Jedynie Daleki Wschód ma zaledwie jedną cywilizację w swoim kręgu, dlatego uważam, że powinien dostać drugą - czyli moim skromnym zdaniem Indie.

Petros:
Ja proponuję jeszcze z tym zaczekać. Sekcja Mezopotamii powstała, owszem, ale mało jest tam artykułów, a jeden z nich skrytykowała pewna osoba na forum archeologicznym.

Kalontas:
Tzn. kto skrytykował? Jak? Gdzie?

A ja mówię o tym, co będzie potem, jak już pozostałe sekcje nas będą zadowalać.

KazuaR:
Chociażby TU. ::) Pewnie jakiś fanatyk archeologii alternatywnej. :P

Ja jestem tego samego zdania co Petros, ale jeśli już miałaby powstać nowa sekcja, to głosuję na Celtów. ;]

Kalontas:
Heh, to pod linkiem KazuaRa to nie jest krytyka, jaką należy rozważać. Jedyny konkretny argument to jest to, że Akadowie rzekomo nie najechali na Mezopotamię. (Ciekawe więc, jak się tam znaleźli jako barbarzyńcy z półwyspu arabskiego)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej