Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!

Autor Wątek: Przegląd prasowy :: Przyszłość XIV Edycji Quizu Mitologicznego  (Przeczytany 18573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
  • Magister Mythologiae Omniae
Jak donosi nam znany olimpijski brukowiec dziennik "BZDET", pod znakiem zapytania stoi przyszłość XIV Edycji znanego i lubianego na całym Olimpie Quizu Mitologicznego. Podobno stacja ArcheosTV nie może już zdzierżyć kaprysów marudnego prowadzącego Kalontasa (3245 lat) i rozwydrzonej współprowadzącej Danuty She (Helios jeden wie ile lat) i rozważa nie kupowanie następnej edycji programu.

Program od samego początku budził pewne kontrowersje, nie tylko ze względu na jego zawartość merytoryczną, którą autorytety często podawały w dyskusję, ale i ze względu na osobę samego prowadzącego - znanego głównie z przedziwnych wybryków i dość niewybrednego humoru, od którego gorsza jest chyba tylko Familiada. Jakby tego było mało, od kilku edycji Kalontas dobrał sobie współprowadzącą... która zachowuje się jak rozwydrzona nastolatka! Jakby tego było mało, z jej niemożliwego do wytrzymania charakteru, program robi sobie żarty, jak gdyby to było coś zabawnego!

Co więcej, oglądalność programu spada na łeb, na szyję w dół. Choć w pewnym okresie Quiz Mitologiczny był hitem stacji TV Olimp to wraz z jej likwidacją i budową nowej stacji, Archeos TV, prawnego dziedzica poprzedniej stacji, zakupiono stary quiz w nieco zmienionej i uogólnionej formie. Jak się okazało, i stacja Archeos TV nie tylko nie trafiła do swojej grupy docelowej, ale i popularność nowej formuły Quizu znacznie zmalała, co już od dwóch edycji trzymało jego kontynuację pod znakiem zapytania. W końcu jednak miarka się przebrała.

Nasz superhipermegatajny informator Hermes Zeis, którego nazwiska podać nie mogę, donosi że stacja na poważne rozpatruje nie ciągniecie dalej tej farsy i ucięcie jej teraz, póki jeszcze stacja się zbytnio nie skompromituje swoimi żenującymi prezenterami. Czy dawny hit stacji TV Olimp przetrwa dalsze edycje? Wszystko zdaje się wskazywać na to, że nie. Aby się upewnić, zapytaliśmy samego prowadzącego co myśli na ten temat:
Kalontas: Zlikwidować? Całkiem wam się w głowach poprzewracało! Mój quiz jest jedyny i niepowtarzalny, nikt go nie zamierza likwidować! I jak przekręcicie moje słowa w tym waszym szmatławcu, to do sądu was podam!
Tylko tyle usłyszeliśmy od samego prowadzącego. Sama treść jego słów zdaje się potwierdzać, że ukrywa gorzką prawdę - że jego ukochany program może już wkrótce dobiec końca. Na zawsze.

To jest artykuł z brukowca, więc prosiłbym o zachowanie pewnej rezerwy do jego treści, ale - jak mówią - w każdym kłamstwie jest ziarnko prawdy.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
Napisane ganialnie. Niesamowite są "te takie" Twoje teksty. ;)
No ale do rzeczy... Nieźle to przedstawiłeś, mimo, że nie byłem ostatnio 'obecny', to myślę, że rozumiem sytuację. Co z tym zrobić? Nie wiem. Masz jakieś pomysły?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
Ty nic nie dasz rady z tym zrobić. Po prostu chodzi o śladowe zainteresowanie konkursem. Mamy kilku stałych bywalców, którzy i tak zawsze docierają na najwyższe szczeble konkursu, a ci nowsi zostają w tyle i raczej już nie próbują ponownie.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
Chodziło mi właśnie o to, co możemy zrobić (przede wszystkim raczej Ty) aby to zmienić?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
Trzeba by było na poważne przemyśleć całą strukturę konkursu i jego cel. Jeśli zależy nam na - za każdym razem - świeżych twarzach, aby nie było to repetytywne do bólu, to chyba najlepiej się będzie pożegnać z konkursem. Po prostu tego się nie da wykonać, by tylu nowych ludzi co edycja było zainteresowanych.

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
Kalontasie... wiem że to co powiem nie jest zbyt prawdziwe, ale to przez ten okres czasu. Wszyscy wiedzą że zbliżają się wakacje, koniec szkoły, i nie zaglądają na strony... tak jest na wszystkich stronach na których jestem (są 2, ale zawsze)... Więc moim zdaniem można by zrobić PRZERWĘ, a nie likwidować całkowicie Quiz Mitologiczny. To wszystko z mojego punktu widzenia.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
A może zrobić coś w stylu podziału? Starzy bywalcy, by walczyli ze sobą, a nowi ze sobą?

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
Nie, podział na pewno nie...
Może po części Drizzt ma rację... ale ja proponuję po prostu organizowanie Quizu troszkę rzadziej niż dotychczas.
Poza tym oczywiście przedsięwziąć pewne kroki... Od umieszczania banera Quizu (przy zapisać i rozpoczęciu) na stronie głównej czy pisanie o tym w newsletterach (tak chyba robiliście, no nie? ;)), aż po reklamowanie bezpośrednio Quizu w odpowiednich miejscach.

Petros

• Gość
Ja proponuję zmiany formuły konkursu. W obecnej formie dużo zależy od czasu udzielania odpowiedzi, co daje przewagę stałym bywalcom. Można też wprowadzić to o czym pisałem, czyli przypomnienie na PW (coś w stylu: "masz jeszcze ... dni na udzielenie odpowiedzi"), a także propaganda na PW (czyli odgórna informacja o quizie i zachęcenie do wzięcia udziału). Proponuję także zamieszczanie bannerów na innych stronach o podobnej tematyce. Brakuje też jakichś konkretnych nagród. Swego czasu było jakieś wyróżnienie w profilu fanclubowicza, teraz pasowałoby wymyślić coś innego, np. wyróżnienie w profilu użytkownika. Laureat powinien mieć też coś dostać ciekawego, np. 10 dodatkowych punktów wiedzy, jakąś ikonkę starożytnego przedmiotu w profilu (kaduceusz, trójząb, piorun, lub coś w tym stylu), co przypominałoby o zwycięstwie tej osoby.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
Jedyne co w tej chwili związane jest z czasem to jest ograniczenie "do następnej północy", tylko po to bym nie musiał czekać tygodniami na odpowiedź, której i tak nie dostanę.

W sprawie nagród i "nagród", można się zastanowić, tylko co zrobić żeby starzy wyjadacze nie dochodzili cały czas do finału jako jedyni? Zabronić ex-finalistom ponownego startowania?

Petros

• Gość
Odp: Przegląd prasowy :: Przyszłość XIV Edycji Quizu Mitologicznego
« Odpowiedź #10 dnia: 23.05.2009, 20:24:44 »
Problem jest właśnie z czasem, bo nowi użytkownicy zapominają o konkursie, choć chcieli w nim wziąć udział.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #11 dnia: 23.05.2009, 20:30:54 »
Więc jaka skala czasu byłaby dla ciebie odpowiednia?

Petros

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 23.05.2009, 20:32:59 »
Chodzi o to, by to nie czas odpowiadania decydował kto przechodzi dalej, ale tylko i wyłącznie ilość zdobytych punktów.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #13 dnia: 23.05.2009, 20:47:30 »
Tak przecież jest od jakiegoś czasu. Ja po prostu nie chcę czekać dłużej niż dwa dni na odpowiedź.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #14 dnia: 23.05.2009, 21:00:50 »
W sprawie nagród i "nagród", można się zastanowić, tylko co zrobić żeby starzy wyjadacze nie dochodzili cały czas do finału jako jedyni? Zabronić ex-finalistom ponownego startowania?
Czemu nie? Np. Zdobywca I miejsca nie może brać udziału w trzech kolejnych edycjach, II miejsca w dwóch, III miejsca w jednej. Oczywiście liczby można zmienić.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #15 dnia: 23.05.2009, 21:04:17 »
Chodziło mi raczej o całkowite ograniczenie startowania wyłącznie do ludzi, którzy jeszcze nigdy nie dotarli do finału. Ci którzy odpadli wcześniej, mogliby grać dalej. Np. ze stałych użytkowników Lodowax, Thor, czy Melanchton. Obok nich, każdy całkiem nowy mógłby startować.

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #16 dnia: 23.05.2009, 21:07:44 »
To zobacz ziemiek8 ja zajmuje pierwsze miejsce, Kaz drugie, Dist trzecie. I nie ma w następnej rundzie już 3 zawodników,  którzy zawsze się zgłaszają. Może się przez to tak stać, że w następnej nie będzie miał kto wziąć udział. To samo się liczy twojego posta Kal.

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #17 dnia: 23.05.2009, 21:08:44 »
Mnie także w finale nigdy nie było! ;P Ale to są nawet dobre pomysły. Ale to by było trochę nie fair ze stałymi bywalcami. ;] Bo taki Kazuar, parszywek? To trzeba by jeszcze dopracować, ale ogólnie pomysł Ziemka jest na razie najlepiej... dopracowany.

Petros

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 23.05.2009, 21:12:38 »
Z drugiej strony co to za quiz, gdzie każdą odpowiedź można znaleźć w Internecie?

Offline parszywek

• Areopag
  • Pretor
  • Punkty wiedzy 16
« Odpowiedź #19 dnia: 23.05.2009, 21:14:14 »
Petros każdą?! xD Ja w ostatnim quizie prawie ciągle strzelałem chyba, że wiedziałem. ;P

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #20 dnia: 23.05.2009, 21:15:21 »
To zobacz ziemiek8 ja zajmuje pierwsze miejsce, Kaz drugie, Dist trzecie. I nie ma w następnej rundzie już 3 zawodników,  którzy zawsze się zgłaszają. Może się przez to tak stać, że w następnej nie będzie miał kto wziąć udział. To samo się liczy twojego posta Kal.

To jest niestety problem. Znudziło mi się w kółko widzieć te same nicki w finale i ostatnich rundach, a na zupełną zmianę trochę za mało chętnych.

To co Petros mówi to też argument przeciwko kontynuacji, chociaż od czasu do czasu dobierałem pytania, na których odpowiedzi w internecie nie znalazłem.

Petros

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 23.05.2009, 21:17:32 »
Zbyt wysoki poziom trudności też nie jest zbyt wskazany, bo zniechęca użytkowników.

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #22 dnia: 23.05.2009, 22:20:41 »
Z drugiej strony co to za quiz, gdzie każdą odpowiedź można znaleźć w Internecie?
Pokaż mi taki w którym nie można. ;)

Właśnie chodzi o to by przyciągnąć nowych. Jak to się nie uda to Kalontas - jak widzę po postach - nie będzie chciał kontynuować. A jak się uda to Twój argument nie ma miejsca bytu. ;)

Offline Thor

• Bóg grzmotów
  • Senator
  • Punkty wiedzy 11
  • Þórr
« Odpowiedź #23 dnia: 24.05.2009, 01:22:05 »
Trochę szkoda, bo dopiero poznałem i już koniec.

Petros

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 12.06.2009, 21:23:53 »
Zastanowiłeś się już nad przyszłością quizu?

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #25 dnia: 12.06.2009, 21:44:30 »
Wciąż się zastanawiam i liczę na jakieś pomysły.

Offline Thor

• Bóg grzmotów
  • Senator
  • Punkty wiedzy 11
  • Þórr
« Odpowiedź #26 dnia: 13.06.2009, 23:38:12 »
Może jeszcze chociaż jedną edycję w której będą mogli brać udział ci co nie byli w finale. Jak nie wyjdzie, to wtedy się zrezygnuje.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #27 dnia: 13.06.2009, 23:55:53 »
To mi pozostaje. Kto jest za?

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #28 dnia: 14.06.2009, 00:46:11 »
Za.

Offline Drizzt

• Symonides
  • Areopag
  • Edyl
  • Punkty wiedzy 4
  • Prokop - Agora ;]
« Odpowiedź #29 dnia: 14.06.2009, 09:36:49 »
Za... Tylko nie wiem czy dobrze rozumiem... w tej edycji będą mogły brać udział tylko osoby które nigdy nie były w finale? Czy przez "określony czas"?

Offline KazuaR

• Edyl
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #30 dnia: 14.06.2009, 11:47:46 »
Za. Bo co tu gadać. ;]

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #31 dnia: 14.06.2009, 12:35:42 »
Za... Tylko nie wiem czy dobrze rozumiem... w tej edycji będą mogły brać udział tylko osoby które nigdy nie były w finale? Czy przez "określony czas"?

Jeśli będzie tylko ta edycja - i koniec - to tylko w tej edycji nie będą mogli brać udziału starzy finaliści. Jeśli wypali i będą następne edycje, to w ogóle starzy finaliści nie będą mogli brać udziału.

ignis

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 15.01.2010, 00:26:48 »
Rówież jestem za.Choć jestem tu nowa, chętnie wzięłabym udział w quizie.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #33 dnia: 16.01.2010, 20:15:53 »
Od ostatniego postu do twojego, ignis, minęło ponad pół roku. Jeśli wciąż są chętni (po ponad pół roku) może spróbuje się zorganizować, ale niczego nie mogę obiecać.

Orbis

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 25.01.2010, 13:15:06 »
Mógłby Pan również liczyć na udział innych osób, jednak obecne zasady są dość infantylne.

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #35 dnia: 25.01.2010, 22:31:56 »
Infantylne? Można prosić o jakieś dokładniejsze wytyczne, bo przymiotnik "infantylne" jakoś mi się nie chce dopasować do "zasad".

Orbis

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 25.01.2010, 23:06:27 »
Jak najbardziej Panie Kalontas tylko proszę się nie denerwować. Obecnie wygląda to jak konkurs dla przedszkolaków, a przecież w poważnym serwisie naukowym nie powinno to mieć miejsca. Wszystko polega na tym kto jest szybszy i bardziej rezolutny od innych, wie gdzie szukać odpowiedzi oraz jak skorzystać z odpowiedzi poprzednich uczestników. Ogólnie rzecz ujmując, kto lepiej kombinuje. Na dodatek, cóż, uczestnicy zachowują się niepoważnie.

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #37 dnia: 26.01.2010, 17:30:09 »
Możliwe, jednak Archeos jest (przynajmniej z tytułu) serwisem hobbistycznym. ;)

Petros

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 24.06.2010, 22:46:29 »
Są jakieś decyzje odnośnie przyszłości quizu?

Offline KajSztof

• Brony
  • Areopag
  • Konsul
  • Punkty wiedzy 31
  • Gruby Wujo
« Odpowiedź #39 dnia: 24.06.2010, 23:06:21 »
Bardzo wątpię. :-\ Na forum mały ruch to i frekwencja zapewne będzie śmiesznie niska. :-X

Offline Kalontas

• Magnus Quizmagister
  • Moderator
  • Dyktator
  • Punkty wiedzy 96
« Odpowiedź #40 dnia: 30.06.2010, 18:41:08 »
Niestety aktywność na forum jest za niska. Włącznie z dawnymi zwycięzcami (którzy mieli być wykluczeni) z trudem zebralibyśmy wystarczająco ludzi na organizację całości. A i kto by to potem czytał?

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest trzy dodac siedem (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest cztery odjac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac trzy(napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest szesc odjac trzy (napisz malymi literami):
Napisz literami ile to jest szesc odjac cztery (napisz malymi literami):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem