Różne > Chiny

Xiwangmu

(1/1)

Kalontas:
Obraz ten przedstawia Xiwangmu, boginię taoizmu, której imię oznacza dosłownie "Królowa Matka Zachodu". Uważano, że ta prabogini narodziła się wraz z początkiem świata i przyjęła wówczas rezydencję na zachodzie. Jako dawczyni życia, miała mieć siedzibę w pięknym ogrodzie na końcu świata, w którym znajdowały się cudowne brzoskwinie dające nieśmiertelność. Co ciekawe, jest ona jedną z najstarszych bogiń Chin, gdyż ślady jej kultu są datowane nawet na ponad 1500 lat p.n.e.

ziemek8:
Obraz ten nie jest tak zachwycający jak poprzednie, które zamieściłeś.

Podobno brzoskwinie te trzeba było jeść regularnie by zachowywać nieśmiertelność i młodość.

Kalontas:
Jak dla mnie i tak wygląda lepiej niż "wczesna wiosna", którą zamieściłem ze względów czysto edukacyjnych. ;]

ziemek8:
A mnie bardziej się podoba Wczesna Wiosna. Mimo, że dosyć niekonwencjonalnie to ciekawiej, dokładniejsze szczegóły, lepszy dobór kolorów (no właściwie nie było tam wiele kolorów, ale właśni chodzi o to by używać ich rozsądnie, a nie dużo).
A tu jakoś po prostu mi się nie podoba, nie powiesił bym tego na ścianie - w przeciwieństwie do Wczesnej Wiosny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej