Główne cywilizacje > Kultura i Sztuka

Terakotowa Armia

(1/1)

ziemek8:
Jak sądzicie, dlaczego chiński cesarz, który wydał polecenie stworzenia tej armii, w ogóle to zrobił? Jakie to nieprzebrane środki musiały być włożone w realizację tak ogromnego projektu!

Można to porównać w pewnym stopniu do budowy piramid dla faraonów w Egipcie, ale tam miało to bogate podłoża religijne, a w przypadku armii nie (a przynajmniej nie tak mocne jak egipskie wierzenia).

Kalontas:
Miało to większe znaczenie religijne niż Europejczyk może się spodziewać. Władców Chin zawsze grzebano albo z rzeczami, których używali za życia, albo z ich symbolicznymi replikami, uważając że będą tego używać "w tym drugim życiu". Qin Shi Huang musiał sobie narobić wrogów w świecie pośmiertnym skoro uważał, że będzie mu tam potrzebna spora armia.

Nangridh:
Może powiem trochę off-topic ale ostatnio była wystawa dotycząca Terakotowej Armii w Międzyzdrojach a ja niestety nie miałem okazji tam zajrzeć :(.

Ewa:
wszystkim zainteresowanym terakotową armia polecam niezmiernie ciekawą ksiązkę pt. Tajny kod cesarskiej armii - autor- M. Cotterell

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej