Offtopic > Offtopic

Czy można robić "mitologiczne" prezenty?

(1/3) > >>

dogman:
Na wstępie dodam, iż nie jestem ateistą i dlatego ten post. Zostałem zaproszony do znajomych na chrzciny. Nie chcą robić im przykrości pójdę, ale nie mam zamiaru kupować jakichś obrazków typowo religijnych. Wymyśliłem, że jako prezent na chrzest mogę podarować dziecku figurkę Posejdona. Ładnie będzie się prezentowała na szafce  :). Czy myślicie, że nie za bardzo poniosła mnie wyobraźnia??? Oczywiście podarunek finansowy w kopercie tez przewiduje, no a ta figurka ma być takim "lekko sugerującym" dodatkiem :)

ziemek8:
Witaj. :)

Moim zdaniem jest pełno innych często dawanych prezentów, które w żaden sposób nie nawiązują do religijnego aspektu danego wydarzenia. Więc figurka Posejdona moim zdaniem nie jest złym prezentem.

Napisałeś "lekko sugerującym" - co dokładnie chcesz zasugerować?

dogman:
Mój błąd. Miało być "Na wstępie dodam, iż jestem ateistą". Dlatego chciałbym zasugerować, że z tym katolicyzmem do nie jest do końca tak jak sądzą :)

ziemek8:
Ah, czyli jednak chcesz lekko im zasugerować, że w to co wierzą jest warte tyle co wiara - w takiego na przykład - Posejdona? (Specjalnie użyłem takiego sformułowania, dosyć mocnego - bo myślę, że niektórzy ludzie mogą tak to odebrać. Oczywiście zakładając, że cokolwiek o tym wspomnisz - bo bez Twojego wyjaśnienia myślę, że raczej nikt nie będzie się zastanawiał nad przesłaniem jaki ten prezent ma nieść. Na pewno ja bym się nie zastanawiał - szybko oceniłbym taką figurkę jako ozdobną rzecz, która może stać obok innych na półce - np. słoników "na szczęście".)

Pobieralka:
Daliście coś na dzień mamy? "Mitologicznego"?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej