Pełny dostęp do zasobów serwisu
Niezarejestrowni goście mają pełny dostęp do zasobów serwisu. Mogą pisać komentarze, posty na forum, pobierać wszystkie zamieszczone w serwisie pliki i załączniki do wiadomości na forum. Zapraszamy!
Dlaczego tu jest reklama?

Autor Wątek: Czy można robić "mitologiczne" prezenty?  (Przeczytany 3148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dogman

• Gość
Czy można robić "mitologiczne" prezenty?
« dnia: 30.12.2015, 15:20:34 »
Na wstępie dodam, iż nie jestem ateistą i dlatego ten post. Zostałem zaproszony do znajomych na chrzciny. Nie chcą robić im przykrości pójdę, ale nie mam zamiaru kupować jakichś obrazków typowo religijnych. Wymyśliłem, że jako prezent na chrzest mogę podarować dziecku figurkę Posejdona. Ładnie będzie się prezentowała na szafce  :). Czy myślicie, że nie za bardzo poniosła mnie wyobraźnia??? Oczywiście podarunek finansowy w kopercie tez przewiduje, no a ta figurka ma być takim "lekko sugerującym" dodatkiem :)

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
  • Magnus Administratorus Rex
Odp: Czy można robić "mitologiczne" prezenty?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2015, 23:12:00 »
Witaj. :)

Moim zdaniem jest pełno innych często dawanych prezentów, które w żaden sposób nie nawiązują do religijnego aspektu danego wydarzenia. Więc figurka Posejdona moim zdaniem nie jest złym prezentem.

Napisałeś "lekko sugerującym" - co dokładnie chcesz zasugerować?

dogman

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 31.12.2015, 01:02:22 »
Mój błąd. Miało być "Na wstępie dodam, iż jestem ateistą". Dlatego chciałbym zasugerować, że z tym katolicyzmem do nie jest do końca tak jak sądzą :)

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #3 dnia: 31.12.2015, 10:55:49 »
Ah, czyli jednak chcesz lekko im zasugerować, że w to co wierzą jest warte tyle co wiara - w takiego na przykład - Posejdona? (Specjalnie użyłem takiego sformułowania, dosyć mocnego - bo myślę, że niektórzy ludzie mogą tak to odebrać. Oczywiście zakładając, że cokolwiek o tym wspomnisz - bo bez Twojego wyjaśnienia myślę, że raczej nikt nie będzie się zastanawiał nad przesłaniem jaki ten prezent ma nieść. Na pewno ja bym się nie zastanawiał - szybko oceniłbym taką figurkę jako ozdobną rzecz, która może stać obok innych na półce - np. słoników "na szczęście".)

Offline Pobieralka

• Pobieralka
  • Wyzwoleniec
  • *
  • Punkty wiedzy 0
  • Nie mam takiego
« Odpowiedź #4 dnia: 26.05.2017, 11:49:40 »
Daliście coś na dzień mamy? "Mitologicznego"?

Offline ziemek8

• Administrator
  • Prokonsul
  • Punkty wiedzy 27
« Odpowiedź #5 dnia: 27.05.2017, 11:26:55 »
Ah nie, raczej standardowe. ;) A Ty?

Offline ju

• Plebejusz
  • **
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #6 dnia: 25.07.2017, 15:19:25 »
Jeśli ktoś nie interesuje się mitologią to raczej nie warto  :P

mirek48

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 01.08.2017, 07:48:26 »
To prawda, aczkolwiek taki prezent jest dość ciekawy,
___
Pozdrawiam Anna

Cragot

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 31.12.2017, 00:23:36 »
A nie prościej zapytać rodziców co chcieliby dostać dla dziecka? Też jestem ateistką, moi znajomi o tym doskonale wiedzą i nie muszę nikogo 'umoralniać' ani przekonywać.

Offline pelczer

• Wyzwoleniec
  • *
  • Punkty wiedzy 0
« Odpowiedź #9 dnia: 14.02.2018, 00:52:39 »
Moim zdaniem to fajny prezent, nie przesadzajmy już. W szkole ucza historii, jest wspominane tyle o Bogach. Ja bym był bardzo zadowolony z  takiego prezentu :D

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz literami ile to jest dwanascie odjac dziesiec (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Napisz literami ile to jest trzy dodac cztery (napisz malymi literami bez polskich znakow):
Jaka jest najdluzsza rzeka polski (napisz malymi literami bez polskich znakow):

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem