Zamknięcie serwisu
Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj

Galeria

Kategorie:

wszystkie (aktualnie wybrane)
Rękopis z Altany Orchidei
Najsłynniejsze chińskie dzieło kaligraficzne - Rękopis z Altany Orchidei - stworzony przez Wang Xizhi w 353 r. Zdjęcie przedstawia kopię owego rękopisu.
komentarze (14)
Obelisk
Egipski obelisk w Karnaku.

źródło zdjęcia: wikipedia.org
komentarze (3)
Forum Romanum
Forum Romanum (czyli Rynek Rzymski) lub inaczej Forum Magnum - plac w starożytnym Rzymie, u stóp Kapitolu. Centrum polityczne i towarzyskie Rzymu.
komentarze (4)
Koloseum
Koloseum (Amfiteatr Flawiuszów) - amfiteatr w Rzymie, wzniesiony przez cesarzy Flawiuszów w latach 70-72 do 80 n.e. Jest to duża eliptyczna budowla o długości 190 m i szerokości 155 m, obwodzie 524 m, wysokości 48,5 m. Koloseum miało bardzo pojemną widownią, która mogła pomieścić nawet do 90 tysięcy ludzi.
komentarze (5)
Upadek Ikara
Obraz autorstwa Peter Breughel Starszy - "Upadek Ikara".
Jest to obraz przedstawiający... niemal wszystko poza Ikarem. Widzimy głównie ludzi zajmujących się codziennymi sprawami i w przeciwieństwie do większości przedstawień upadku Ikara, nie za bardzo zwracają uwagę na to, co się dzieje - ich codzienne sprawy są dla nich ważniejsze niż jakiś młody pyszałek z wygórowanymi ambicjami. Unikalna wymowa dzieła sprawiła, że poświęcono mu nawet kilka utworów literackich i stałe miejsce w podręcznikach języka polskiego.
komentarze (9)
strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
© Archeos.pl | O serwisie | Kontakt |
Zamknięcie serwisu Z powodu bardzo małej aktywności utrzymującej się od dłuższego czasu serwis Archeos.pl zostanie zamknięty. Z końcem marca wyłączone zostanie forum, a z końcem maja - to jest: 31 maja 2023 roku - wyłączony zostanie cały serwis. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami ten serwis od 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj