Galeria
Kategorie:
wszystkie (aktualnie wybrane)Malowidło kóz

A oto zdjęcie naskalnego malowidła przedstawiającego kozy. Znalezisko to znajduje się w Algierii i pochodzi ono z czasu paleolitu lub neolitu. Najprawdopodobniej malowidło to służyło przy świętach plemiennych lub obrządkach szamańskich. Kozy pojawiały się także w niektórych afrykańskich mitach i możliwe, że to właśnie malowidło było formą przedstawienia obrazkowego danego mitu.
PS.Trochę słaba jakość ale jest
Chińska dżonka

Poniższy obraz przedstawia chińską dżonkę z czasów dynastii Song według XIII-wiecznego malunku. Właśnie na takich okrętach Chińczycy dokonali większość swoich słynnych wypraw handlowych i odkrywczych, jak chociażby wyprawa Czeng He na zachód, kiedy to dotarł aż do Afryki.
Uwolnienie Prometeusza

Obraz Christiana Griepenkela przedstawiający chwilę tuż przed uwolnieniem Prometeusza przez Heraklesa. Heros przed chwilą ustrzelił z łuku sępa, który wyjadał wątrobę Tytana, a teraz przychodzi mu na ratunek z otwartymi ramionami, by za chwilę zerwać kajdany i wypuścić Prometeusza. Tytana przykuto do góry za karę za to, że ośmielił się ukraść bogom ogień i podarować go ludziom - mimo że odebrał go im sam Zeus.
Pompejusz Wielki

Oryginalna rzymska statua jednego z największych wodzów Rzymskiej Republiki i arcywroga Juliusza Cezara - Gnejusza Pompejusza, zwanego Wielkim. Niektóre części tej statui zostały zniszczone przez wieki i zreperowane późniejszymi fragmentami. Nie mniej, mówi się, że posąg ten stał niegdyś u wejścia do senatu rzymskiego, gdzie też zasztyletowano Cezara - o ironio, wówczas twarz Pompejusza byłaby ostatnią twarzą, którą widział w życiu.
Smoczy bogowie

Obraz przedstawiający "Czterech Smoczych Bogów" (jednego brakuje na zachowanym obrazie). Oryginalny obraz nie przetrwał, znamy tylko jego kopie z XX-wiecznych reprodukcji, w tym ta z książki E.T.C. Wernera "Mity i legendy Chin" z 1922 roku.